Християни православної церкви вшановують свято Преображення Господнього 19 серпня. Цей день входить в число 12 найбільш шанованих релігійних подій. У народі його називають Другий або Яблучний Спас.
Як відзначають Яблучний Спас і що потрібно зробити, щоб здійснилися всі бажання, читайте в нашому матеріалі: Коли Яблучний Спас 2021: традиції і звичаї, що не можна робити в цей день, молитва.
Повна назва свята Преображення Господа Бога і Спаса нашого Ісуса Христа. Він вважається третім, після Різдва і Великодня. У цей день православні християни вшановують день, коли на горі Фавор апостоли Петро, Яків та Іоанн споглядали Благодатне Преображення Господа. Це був момент істини, що Ісус є Сином Божим. Через 40 днів після цієї події він був страчений.
Читати такожКоли Усікновення глави Іоанна Предтечі: дата, заборони і традиції свята
Згідно з повір'ям, спустившись з гори після явлення апостолам, Ісус велів народу збирати яблука і освячувати їх у церкві.
До того ж, серпень – це період збору врожаю. Тому всі дари природи - фрукти, овочі і мед люди несли до церкви в свято Преображення Господнього. Наші предки святкували Яблучний Спас, подаючи на стіл щедре частування і страви з яблук: пироги, млинці, варення. Однак страви на столі повинні бути пісними - в цей час продовжується Успенський піст, який триватиме до 27 серпня.
Читати такожЧи можна одружитися на Успіння Пресвятої Богородиці: пора весіль і народні традиції
Також в цей день, відкушуючи перше яблуко нового врожаю, ворожили на майбутнє. Якщо плід був солодким - чекати благополуччя і достатку. Кислий - очікувати труднощі. Потрібно було їсти яблука з медом. З першим шматочком загадувати сокровенне бажання - енергія цього дня допоможе йому збутися.
Плоди яблучного дерева також було прийнято залишати на могилах померлих родичів і роздавати нужденним.
Як і будь-яке інше релігійне свято, Преображення Господнє пов'язане з деякими заборонами. У цей день забороняється:
19 серпня в храмах по всій країні проходять Божественні літургії. У цей день прийнято молитися про зміцнення у вірі і позбавлення від гріхів.