StarsМода та красаГороскопРецептиПрикметиЗдоров'яПривітанняКіно та серіалиШоуЛайфхакиСонникСвята

Лікар пояснив, який час кращий для людини - "зимовий" або "літній"

4 березня 2021, 07:36 оновлено 4 березня 2021, 08:35
1285
Організм деяких людей може перебудовуватися на новий ритм від місяця до півроку.
часи_перехід на зимовий час_перехід на літній час
Зимовий час є найоптимальнішим для людського організму / 1zoom.ru

Україна хоче змінити правила переведення годинників на літній і зимовий час. Якщо Верховна Рада підтримає відповідний законопроект, то переходу на літній час в Україні не буде.

Тим часом кардіолог, сомнолог і президент Української Асоціації медицини сну Юрій Погорецький пояснив, який час - "зимовий" або "літній" - є найоптимальнішим для людського організму, передає Obozrevatel.

За його словами, для українців буде краще, якщо стрілки годинника переводити не будуть.

"Люди прив'язані до сонця, а не до лампочки в кімнаті. Це створювалося мільйонами років. Є цикл сну і цикл неспання. Хронологічний годинник людини працює за сонцем, яке встає о четвертій ранку і це найоптимальніший варіант. Тому найкраще жити за часом, який є у нас зараз. Я категорично проти переходу на літній час", - розповів лікар.

В цілому, за його словами, переведення годинника, що практикувалося в Україні в останні десятиліття, згубно впливає на організм людини. Деякі люди можуть налаштовуватися на нові ритми впродовж терміну від місяця до півроку.

"Ніхто не проводив підрахунків катастроф, які відбуваються з переведенням часу. Тоді трапляється найбільше інсультів, інфарктів, засинання за кермом, загострення психоневрологій, депресій, суїцидальних думок. Негативний вплив на переведення часу існує. Дайте людям нормально висипатися", - резюмував Погорецький.

читайте такожЛікарка розповіла, яку небезпеку несе переведення годинників на літній час

Переведення годинників на літній і зимовий час

  • Традицію переводити годинник на літній час заснувала Великоа Британія в 1908 році.
  • Україна у складі тодішнього СРСР почала здійснювати перехід на зимовий час з 1981 року.
  • Росія скасувала сезонне переведення годинників у 2011 році, залишивши літній час. Однак в 2014 році змінила рішення і на постійній основі перейшла на зимовий час.
  • У країнах Євросоюзу перехід на літній час і назад є обов'язковим з 2001 року. В цілому, на сьогодні на літній і зимовий час переходять понад 110 країн світу.

Реклама

Останні новини

Реклама
Реклама
Реклама
Ми використовуемо cookies
Прийняти