StarsМода та красаГороскопРецептиПрикметиЗдоров'яПривітанняКіно та серіалиШоуЛайфхакиСонникСвята

Вчені розповіли про найкорисніше масло на землі

Жирні кислоти та антиоксиданти можуть принести величезну користь для здоров'я

Маслинове масло
Воно захищає серце та інші органи / Pixabay

Дієтичні жири дуже суперечливі, і в повну силу ведуться суперечки про тваринних жирах, маслах насіння і про все, що між ними.

Тим не менш, більшість людей згодні з тим, що маслинове масло першого віджиму неймовірно корисно для здоров'я.

Це традиційне масло, що є частиною середземноморської дієти, є основним продуктом харчування деяких з найздоровіших груп населення світу.

читайте такожОливкова олія: 11 науково доведених переваг для здоров'я

Дослідження показують, що жирні кислоти і антиоксиданти в оливковій олії можуть принести величезну користь для здоров'я, в тому числі знизити ризик серцевих захворювань.

У цій статті розповідається, чому оливкова олія першого холодного віджиму є одним з найкорисніших жирів, пише Healthline.

Що таке оливкова олія і як його роблять?

Оливкова олія-це масло, отримане з оливок, плодів оливкового дерева.

Процес виробництва неймовірно простий. Оливки можна пресувати, щоб витягти з них масло, але сучасні методи включають подрібнення оливок, їх змішування, а потім відділення масла від м'якоті в центрифузі.

Після центрифугування в макусі залишається невелика кількість масла. Залишки масла можна екстрагувати за допомогою хімічних розчинників, вони відомі як оливкова олія з макухи.

Оливкова олія макухи зазвичай дешевше звичайного оливкового масла і має погану репутацію.

Купівля оливкової олії правильного типу має вирішальне значення. Існує три основних сорти оливкової олії-рафінована, першого віджиму і першого віджиму. Оливкова олія першого віджиму є найменш обробленою або рафінованою.

Оливкова олія першого холодного віджиму вважається найкориснішим для здоров'я видом оливкової олії. Воно витягується з використанням природних методів і стандартизований по чистоті і певним органолептичним якостям, таким як смак і запах.

Оливкова олія першого віджиму має особливий смак і багата фенольними антиоксидантами, що є основною причиною його корисності.

За законом рослинні масла, позначені як оливкова олія, не можна розбавляти іншими типами масел. Проте, дуже важливо уважно оглядати етикетку і купувати у продавця з хорошою репутацією.

Поживний склад оливкової олії першого холодного віджиму

Оливкова олія першого віджиму дуже поживна.

Воно містить невелику кількість вітамінів Е і К і безліч корисних жирних кислот.

Одна столова ложка (13,5 грама) оливкової олії містить наступне:

  • Насичені жири: 14%
  • Мононенасичені жири: 73% (в основному олеїнова кислота)
  • Вітамін E: 13% денної норми (DV)
  • Вітамін К: 7% денної норми

Примітно, що оливкова олія першого холодного віджиму відрізняється своїм вмістом антиоксидантів.

Антиоксиданти біологічно активні, і деякі з них можуть допомогти в боротьбі з серйозними захворюваннями.

Основні антиоксиданти масла включають протизапальний олеокантал, а також олеуропеїн, речовина, яка захищає холестерин ЛПНЩ (поганий) від окислення.

Деякі люди критикують оливкову олію за високе співвідношення омега - 6 і омега-3 (більше 10:1). Однак загальна кількість поліненасичених жирів в ньому все ще відносно невелика, так що це не повинно викликати занепокоєння.

Оливкова олія першого холодного віджиму містить протизапальні речовини.

Вважається, що хронічне запалення є однією з основних причин багатьох захворювань, включаючи хвороби серця, рак, метаболічний синдром, діабет і артрит.

Деякі припускають, що здатність оливкової олії боротися із запаленнями лежить в основі його численних переваг для здоров'я.

Було виявлено, що олеїнова кислота, найвідоміша жирна кислота в оливковій олії, знижує запальні маркери, такі як C-реактивний білок.

Проте основні протизапальні ефекти масла, здається, пов'язані з його антиоксидантами, в першу чергу олеоканталом, який, як було показано, діє так само, як ібупрофен, популярний протизапальний препарат.

За оцінками дослідників, кількість олеоканталу в 50 мл (близько 3,4 столових ложки) оливкової олії першого віджиму надає ефект, аналогічний такому від 10% дози ібупрофену для дорослих для полегшення болю.

Крім того, одне дослідження показало, що речовини в оливковій олії можуть знижувати експресію генів і білків, які опосередковують запалення.

Майте на увазі, що хронічне запалення на низькому рівні зазвичай протікає досить легко, і на його пошкодження йдуть роки або десятиліття.

Використання оливкової олії першого віджиму може допомогти запобігти цьому, що призведе до зниження ризику різних запальних захворювань, особливо хвороб серця.

Оливкова олія першого віджиму і серцево-судинні захворювання

Серцево-судинні захворювання, такі як серцеві захворювання та інсульт, є одними з найпоширеніших причин смерті у світі.

Багато обсерваційних досліджень показують, що смертність від цих хвороб в деяких регіонах світу низька, особливо в країнах Середземного моря.

Це спостереження спочатку викликало інтерес до середземноморської дієти, яка повинна імітувати спосіб харчування людей в цих країнах.

Дослідження середземноморської дієти показують, що вона допомагає запобігти серцеві захворювання. В одному великому дослідженні вона зменшила кількість серцевих нападів, інсультів, і смерть на 30%.

Оливкова олія першого холодного віджиму захищає від серцевих захворювань за допомогою безлічі механізмів:

Зменшення запалення. Оливкова олія захищає від запалення, основного фактора серцево-судинних захворювань.

Знижує окислення ЛПНЩ (поганого) холестерину. Масло захищає частинки ЛПНЩ від окисного пошкодження, ключового фактора в розвитку серцевих захворювань.

Покращує здоров'я кровоносних судин. Оливкова олія покращує функцію ендотелію, що вистилає кровоносні судини.

Допомагає контролювати згортання крові. Деякі дослідження показують, що оливкова олія може допомогти запобігти небажаному згортанню крові, ключову особливість серцевих нападів та інсультів.

Знижує артеріальний тиск. Одне дослідження за участю пацієнтів з підвищеним артеріальним тиском показало, що оливкова олія значно знижує артеріальний тиск і знижує потребу в ліках від артеріального тиску на 48%.

Маслинове масло
Оливкова олія-важлива частина середземноморської дієти / Фото : zeusoll.ru

З огляду на біологічну дію оливкової олії, не дивно, що люди, які споживають його у великих кількостях, значно рідше вмирають від серцевих нападів і інсультів.

Десятки, якщо не сотні, досліджень на тваринах і людях показали, що оливкова олія має велику користь для серця.

Фактично, докази досить переконливі, щоб рекомендувати людям, які мають або мають високий ризик розвитку серцевих захворювань, включати в свій раціон велику кількість оливкової олії першого віджиму.

Інші переваги оливкової олії першого холодного віджиму для здоров'я

Хоча оливкова олія в основному вивчається на предмет його впливу на здоров'я серця, його споживання також пов'язане з низкою інших переваг для здоров'я.

Оливкова олія і рак

Рак є частою причиною смерті і характеризується неконтрольованим ростом клітин.

Дослідження показали, що люди, які живуть у країнах Середземномор'я, мають досить низький ризик раку, і деякі припускають, що оливкова олія якось пов'язана з цим.

Одним з потенційних факторів розвитку раку є окислювальне пошкодження через шкідливі молекули, які називаються вільними радикалами. Однак оливкова олія першого холодного віджиму багата антиоксидантами, які зменшують окисне пошкодження.

Олеїнова кислота в оливковій олії також має високу стійкість до окислення і, як було показано, благотворно впливає на гени, пов'язані з раком.

Багато досліджень в пробірках показали, що сполуки в оливковій олії можуть допомогти боротися з раком на молекулярному рівні.

Тим не менш, контрольовані випробування на людях ще належить вивчити, чи допомагає оливкова олія запобігати раку.

Оливкова олія та хвороба Альцгеймера

Хвороба Альцгеймера-найпоширеніше нейродегенеративне захворювання в світі і провідна причина деменції.

Однією з особливостей хвороби Альцгеймера є накопичення білкових клубків, званих бета-амілоїдними бляшками, в певних нейронах головного мозку.

Дослідження на мишах показало, що речовина в оливковій олії може допомогти очистити ці бляшки.

Крім того, контрольоване дослідження на людях показало, що середземноморська дієта, збагачена оливковою олією, покращує функцію мозку і знижує ризик когнітивних порушень.

Приготування

Під час приготування жирні кислоти можуть окислюватися, що означає, що вони вступають в реакцію з киснем і пошкоджуються.

Головною причиною цього є подвійні зв'язки в молекулах жирних кислот.

З цієї причини насичені жири, що не мають подвійних зв'язків, стійкі до високої температури. Тим часом поліненасичені жири, які мають багато подвійних зв'язків, чутливі і пошкоджуються.

Оливкова олія містить в основному мононенасичені жирні кислоти, які мають тільки одну подвійну зв'язок, і досить стійко до високої температури.

В одному дослідженні вчені нагрівали оливкову олію першого холодного віджиму до 180 ° C протягом 36 годин. Масло було дуже стійким до пошкоджень.

В іншому дослідженні оливкова олія використовувалася для смаження у фритюрі, і йому знадобилося 24-27 годин, щоб досягти рівня шкоди, який вважався шкідливим.

В цілому оливкова олія здається дуже безпечним - навіть для приготування при досить сильному вогні.

Реклама
Підтримайте Главред

Останні новини

Реклама
Реклама
Реклама
Ми використовуемо cookies
Прийняти