Вважається, що причиною зайвої ваги є збільшення добового споживання калорій. Однак це не завжди так.
Зокрема, нове дослідження виявляє, що час, в який ви їсте, може зіграти значну роль в наборі ваги. Згідно інформації, опублікованої в «Журналі клінічної ендокринології та обміну речовин», пізній обід асоціюється зі збільшенням ваги і підвищенням рівня цукру в крові, незалежно від того, що ви вживали в їжу.
За словами автора дослідження доктора Джонатана Джуна, професора медицини в університеті Джона Хопкінса, дослідницька група хотіла зрозуміти, чи дійсно пізній прийом їжі змінює обмін речовин, сприяє ожирінню.
«Ось чому ми вирішили провести це рандомізоване клінічне дослідження, в якому взяли участь здорові люди, яких змушували їсти в два різні періоди часу, контролювали їх їжу, а також час їх сну», - сказав він.
Читайте такожСхуднення за тиждень: топ-3 експрес-дієти
Джун і команда вивчили 20 здорових добровольців (10 чоловіків і 10 жінок), щоб з'ясувати, як їх тіла засвоюють вечерю, з'їдену в 10 годин вечора, замість 6 вечора. Всі учасники дослідження лягали спати одночасно: в 11 годин.
Результати дослідження показують, що при пізній вечері, в учасників експерименту, рівень цукру в крові був вище, а кількість спалюваного жиру, нижче, навіть коли вони їли одну і ту саму їжу.
Дослідження показало, що у "пізніх" їдців пікові рівні цукру в крові були майже на 20 відсотків вище, а спалювання жиру знижувався на 10 відсотків порівняно з тими, хто їв вечерю раніше.
«Ефекти, які ми спостерігаємо у здорових добровольців, можуть бути більш вираженими у людей з ожирінням або діабетом, у яких порушений обмін речовин», - йдеться в заяві першого автора дослідження Ченджуана Гу, доктора філософії і наук з Університету Джона Хопкінса.
Найцікавіша частина цього дослідження полягає в тому, що не всі реагують на пізній прийом їжі однаково.
За словами Джуна, людей, які були совами і їли в 2 або 3 години ночі, здавалося, не торкнулися зміни в часі прийому їжі.
На питання, чи є це дослідження переконливим доказом того, що саме час, а не їжа, може викликати збільшення ваги, Джун пояснив: «Так, я думаю, що існує біологічна правдоподібність або біологічні пояснення того, як час прийому їжі може вплинути на те, як ваше тіло обробляє ці калорії».
Отримані дані можуть допомогти у визначенні звичок харчування.
Вчені рекомендують з'їдати невелику, з високим вмістом білка закуску, таку як грецький йогурт, посипаний горіхами в кінці дня, якщо ви знаєте, що доведеться вечеряти пізно. Така закуска допоможе приборкати апетит.
Серед інших страв, можна спробувати: маленьку порцію салату зі смаженою куркою, половину сендвіча з фруктами або чашку овочевого супу. «Постарайтеся з'їсти свою найбільшу їжу за сніданком або обідом, якщо це можливо», - рекомендують дослідники.