Доктор закликав не довіряти рекламі під час лікування небезпечної недуги, а звертатися до педіатра.
Під час пандемії коронавірусу батьки все частіше починають лікувати кашель у дітей самостійно, довіряючи тим засобам, які рекламують по телевізору. Батьки не хочуть вести своє чадо до лікарні і наражати його на небезпеку.
Доктор Євген Комаровський вважає, що телевізор не повинен замінювати мозок, і затьмарювати здоровий глузд. На своїй сторінці в Instagram український лікар розповів, чому не варто вірити рекламі та лікувати кашель цими засобами.
Отже, 7 приводів задуматися про лікування кашлю "по телевізору":
Абсолютна більшість рекламованих ліків - це відхаркувальні засоби, які сприяють збільшенню обсягу мокротиння, що теоретично збільшує його відкашлювання.
У більшості випадків, коли у вас нежить, кашель і температура – це хвороба верхніх дихальних шляхів. А навіщо ж тоді збільшувати кількість слизу в легенях?
Відхаркувальні засоби іноді використовують при лікуванні нижніх дихальних шляхів. Доктор Комаровський зазначає, що подібні хвороби лікують лікарі, а не ті, хто надивився телевізор.
Відхаркувальні засоби не зменшують, а тільки підсилюють кашель, активізуючи відходження мокроти.
У дітей кашель набагато слабкіший, ніж у дорослих. Тому при прийомі відхаркувальних діти часто не можуть відкашляти велику кількість мокротиння. А це своєю чергою призводить до того, що воно накопичується в нижніх дихальних шляхах, що згодом стає бронхітом і запаленням легенів.
Телевізор не має замінювати мозок. Не слід купувати відхаркувальні засоби без прямої вказівки лікаря.
Якщо ви хочете полегшити кашель, тоді вам варто: вимкнути телевізор, зробити так, щоб в приміщенні був чисте, прохолодне і не сухе повітря, стежити за носовим диханням, пити багато теплої рідини, звернутися до лікаря та одягатися тепліше.
Коронавірус у світі - про що повідомлялося раніше:
Лікар-імунолог Владислав Жемчугов розповів про небезпечні наслідки коронавірусної інфекції для організму. Фахівець вказав на симптоми пошкодження центральної і периферичної нервової системи у тих, хто перехворів на COVID-19: провали в пам'яті, відсутність нюху і порушення слуху.
Спеціаліст з інфекційних захворювань, директор медичного центру Міжнародного університету Ла-Ріохи Вісенте Соріано виявив, що хвороба COVID-19 протікає в більш легкій формі у пацієнтів, які під час зараження перебували в медичній масці.
Відомий доктор Євген Комаровський заявив, що тяжкість коронавірусної хвороби залежить не тільки від того, чи знаходиться інфікований в групі ризику, але і від кількості вірусних частинок, які потрапили в організм.