В Україні з 1 серпня тариф на електроенергію для населення залишиться без змін - 1,68 грн за кВт - год.
"Враховуючи необхідність продовження захисту побутових споживачів від різкого зростання ціни на електричну енергію, пропонується продовжити термін дії діючої моделі ВСО ще на один місяць, до 31.08.2021", - йдеться в проекті постанови.
Як повідомив прем'єр-міністр Денис Шмигаль у Telegram, уряд сьогодні затвердив відповідне рішення.
"Разом з усіма зацікавленими сторонами ми працюємо над тим, щоб збалансувати ринок електроенергії і одночасно залишити ціни для переважної більшості українців без підвищень", – написав він.
Також він нагадав, що цього року тарифи на тепло і гарячу воду повністю встановлюють місцеві органи влади.
"Це важлива частина реформи децентралізації, адже такі новації підштовхують місцевих керівників більше не закривати очі на неефективність власних комунальних підприємств", – зазначив Шмигаль.
Варто відзначити, що востаннє Кабмін підвищував тариф 1 січня 2021-го (до 1,68 грн/кВтг), вперше за три роки.
Передбачалося, що липень буде останнім місяцем, коли ціна на електроенергію залишається низькою – 1,68 грн/кВтг. З 1 серпня в силу повинна вступити оновлена модель механізму спеціальних зобов'язань щодо забезпечення електроенергією населення (ПСО).
Читати також"Тариф на світло для українців підвищать по-любому": у Нацкомісії з енергетики пояснили, чому
Кабмін продовжив механізм дії ПСО - ціна на електроенергію для населення до 1 серпня залишається на рівні 1,68 грн за кВтг.
Нагадаємо, Верховна Рада схвалила у другому повторному читанні законопроект №2458. Закон передбачає введення абонплати на всі комунальні послуги, крім електроенергії. Зокрема, абонплата на воду та опалення складе близько 32,19 грн, на сміття – в межах 15,2 грн.
Керівник Нацкомісії з енергетики Валерій Тарасюк заявив про те, що у влади України немає іншого виходу, окрім як порівнювати поступово тариф на електроенергію для споживачів і промисловості. І вже незабаром має бути прийнято рішення про механізм.