Деякі купюри в Україні зникнуть назавжди: чи варто зараз терміново їх міняти

Кого стосується оновлення купюр / Колаж: Главред, фото ua.depositphotos.com

Головна мета вилучення – підвищення захисту національної валюти від підробок та уніфікація стилю банкнот.

Що відбувається:

В Україні стартував поетапний процес вилучення з обігу банкнот, які були надруковані у період з 2003 по 2007 рік. Йдеться про паперові гроші номіналом від 1 до 200 гривень. Ці банкноти більше не відповідають сучасним вимогам до захисту, тому Національний банк поступово оновлює готівкову масу, повідомляє діловий портал "Експерт" з посиланням на Нацбанк.

Процедура заміни відбуватиметься поступово — у рамках щоденних банківських операцій.

Громадянам не потрібно терміново обмінювати старі купюри або хвилюватися щодо строків: вони залишаються легальним платіжним засобом і приймаються до розрахунку у магазинах та закладах.

Якщо у вас вдома є такі старі банкноти — їх можна без проблем обміняти в будь-якому українському банку. При цьому обмеження в часі відсутні.

Цей крок є частиною загальної стратегії НБУ, спрямованої на підвищення безпеки національної валюти. Сучасні купюри, що виготовляються з 2014 року, мають посилені елементи захисту й єдину стилістику. Після завершення оновлення гривня стане ще більш захищеною від підробок.

Що відбувається на валютному ринку - деталі

Главред писав про те, яким буде курс до 23 травня. У найближчі дні очікується помітна зміна курсу готівкового долара.

Також повідомлялось про те, що гривня "відвойовує" позиції у долара. Так, курс гривні зміцнився щодо долара і європейської валюти після зниження на початку робочого тижня.

Своєю чергою директор департаменту фінансових ринків та інвестиційної діяльності "Глобус Банку" Тарас Лєсовий припускав, що з 19 по 25 травня на валютному ринку прогнозується відносний спокій. Він також пояснив, скільки коштуватиме європейська валюта впродовж наступного тижня.

Більше економічних новин:

Що таке Національний банк України?

Національний банк України (НБУ) - центральний банк України, особливий центральний орган державного управління, який є емісійним центром, проводить єдину державну політику в галузі грошового обігу, кредиту, зміцнення грошової одиниці України - гривні. Також регулює і наглядає за діяльністю комерційних банків в Україні та небанківських фінансових установ, повідомляє "Вікіпедія".

Новини заразКонтакти