Сьогодні суму заробітної плати, яку отримують лікарі, визначають самі лікарні. В проекті державного бюджету України-2020 вказані тільки приблизні суми. У спеціалізованих медичних закладах, які фінансуються не через Національну службу здоров'я, може виникнути проблема з підвищенням зарплат. Про це заявив економіст Павло Кухта.
У ефірі телеканалу Україна 24 він розповів про те, що в країні останнім часом змінилася система, а зарплати контролюють і визначають самі лікарні, у яких договір з Національною службою здоров'я (НСЗУ).
"Вони контрактуються Національною службою здоров'я України, вона їм сплачує за послуги, які вони надають нам з вами, і, виходячи з цього, визначають зарплати лікарів", - пояснив економіст.
За його словами, названі чиновниками суми є орієнтовним розрахунком Мінфіну, який засновано на розрахунках кількості лікарів і бюджеті, закладеному в Національну службу.
Експерт акцентував увагу на тому, що незважаючи на фінансування більшої частини медичних установ шляхом НСЗУ, в країні працюють і спеціалізовані медустанови. Там система фінансування відрізняється, тому наразі непросто сказати, чи буде в них реальна зарплата близько 20 тисяч гривень на місяць.
Верховна Рада 21 вересня прийняла до розгляду законопроект №6000 про державний бюджет на 2022 рік. Документ було підготовлено і внесено до парламенту Кабінетом міністрів України.
Голова уряду Денис Шмигаль раніше заявляв, що в проекті бюджету на майбутній рік передбачено 193 мільярди гривень на фінансування медичної галузі. Це на 31 мільярд більше, ніж у попередньому бюджеті.
За словами Шмигаля, мінімальна зарплата лікаря в Україні повинна скласти 20 тисяч гривень, а середня - вище 22 500 гривень. Молодший медичний персонал має заробляти близько 13 тисяч гривень на місяць.