Прем'єр-міністр Денис Шмигаль заявив, що попри сильну економічну кризу в усьому світі через пандемію коронавірусу, Україна подолала небезпеку дефолту. При цьому економічне зростання все ж таки сповільниться на 4,8%.
Глава Кабміну зазначив, що на даний момент немає абсолютно ніяких загроз для економіки, оскільки Україна збирається укласти угоду на 5 мільярдів доларів з Міжнародним валютним фондом.
Шмигаль зазначив, що банківський закон (який є умовою для отримання чергового траншу) буде ухвалений найближчим часом.
"Тоді повернення Приватбанку або багатомільярдна компенсація попереднім власникам неможлива. Це важливо для довіри в Україні", – заявив Шмигаль в інтерв'ю Handelsblatt.
При цьому він сподівається, що канцлер Німеччини Анґела Меркель допоможе Україні з кредитами МВФ, Світового банку, Східно-європейського банку розвитку ЄБРР, Європейського інвестиційного банку (ЄІБ), Комісії ЄС та німецького банку розвитку KfW. Останній може надати Києву кредит на 150 млн євро, з якого Україна сподівається допомогти малим і середнім підприємствам, що постраждали через пандемію коронавірусу.
"На даний момент ситуація не критична. Наш дефіцит поточного рахунку в березні склав 389 млн доларів проти 526 млн доларів роком раніше. А з валютними резервами в 25,7 млрд доларів ми перебуваємо в кращому становищі. У нас також є близько 2,3 млрд доларів на казначейських рахунках. Таким чином, ми входимо в кризу більш стабільно, ніж у попередні часи. Але в 2020 році ми все ще повинні очікувати прогнозованого зниження нашого валового внутрішнього продукту на 4,8%. Промислове виробництво впало на 5,1% у першому кварталі", – додав Шмигаль.
Читати такожКитайський коронавірус: у МВФ пояснили, що буде зі світовою економікою
Нагадаємо, раніше шведський економіст, старший науковий співробітник Atlantic Council Андерс Аслунд заявив, що спалах коронавірусу Covid-19 спровокував світову фінансову кризу. Однак вона відіб'ється на Україні набагато менше, ніж на інших країнах.