Головне:
До Дня Незалежності України 2025 року уряд ухвалив рішення про виплату одноразової грошової допомоги. Такі виплати отримають ветерани війни, постраждалі від нацистських переслідувань та родини загиблих захисників і захисниць України. Про це повідомив представник уряду у Верховній Раді Тарас Мельничук.
Виплати будуть здійснені до 24 серпня і охоплять сотні тисяч українців. Залежно від категорії отримувача, сума допомоги становитиме від 450 до 3 100 гривень.
Особи з інвалідністю внаслідок війни та колишні малолітні в'язні (яким на момент ув’язнення було менше ніж 14 років), що визнані особами з інвалідністю отримають одноразову допомогу залежно від групи інвалідності:
Також кошти нарахують учасникам бойових дій, постраждалим учасникам Революції Гідності, колишнім неповнолітні в’язні (яким на момент ув’язнення не виповнилося 18 років), а також діти, які народилися в місцях примусового тримання батьків. Виплата для цих категорій людей передбачена у розмірі 1 000 грн. Особи з особливими заслугами перед Батьківщиною отримають 3 100 грн.
Виплату у розміні 650 грн нарахують членам сімей загиблих або померлих:
Крім цього, 450 грн отримають учасники війни, колишні в’язні нацистських концтаборів, гетто, особи, насильно вивезені на примусові роботи, діти партизанів, підпільників та інших учасників руху опору нацизму.
Нагадаємо, у Дніпрі запровадили щомісячну грошову допомогу для оплати комунальних послуг окремим категоріям населення. Йдеться про родини з дітьми з інвалідністю, осіб з інвалідністю I групи (зору, психічними порушеннями, ОРА) та II групи з дитинства.
Також в Україні з початку 2025 року запроваджено обмеження для надто великих пенсій: сума, що перевищує 23 610 грн, скориговується за спецкоефіцієнтами. Як пояснила міністерка соцполітики Оксана Жолнович, це не зачіпає страхову частину пенсій і не стосується учасників бойових дій та сімей загиблих захисників.
Як повідомляв Главред, деякі пенсіонери можуть отримувати додаткові виплати. Особи віком 75+ років — доплату 456 грн, але фактично надбавка становить 156 грн (з урахуванням попередніх 300 грн для 70–74-річних). Її призначають, якщо пенсія не перевищує 10 340 грн.
Читайте також:
Тарас Мельничук - український державний службовець, правник, доктор філософії, постійний представник Кабінету міністрів України у Верховній Раді України, керівник Секретаріату депутатської фракції Слуга народу у Верховній Раді України, пише Вікіпедія.