Геніально: навіщо хитрі далекобійники їдуть близько один до одного

Навіщо хитрі далекобійники їдуть близько один до одного / Колаж Главред, фото: pixabay.com

Водії не спроста дотримуються такої тактики.

Ви дізнаєтеся:

Якщо ви часто їздите трасами, напевно помічали колони з фур, які їдуть буквально "впритул" одна до одної. Така ситуація ускладнює обгін, особливо на вузьких дорогах із двосмуговим рухом.

Главред дізнався, чому далекобійники обирають такий стиль водіння.

Причина 1: Обгін у складних умовах

Головна причина - складнощі з обгоном. Легковому автомобілю потрібно всього 5-10 секунд, щоб обігнати фуру. Але для самої фури цей процес займає набагато більше часу - від 20 до 30 секунд, пише портал ПроАвто. На двосмугових трасах із щільним рухом на зустрічній смузі далекобійникам доводиться їхати колоною, оскільки:

Тримаючись близько один до одного, далекобійники намагаються мінімізувати час на маневри, щоб при появі вільної ділянки дороги швидко обігнати повільну машину.

Причина 2: Економія палива

Ще одна важлива причина - аеродинаміка. Кабіни фур та їхні причепи створюють значний опір повітрю. Якщо фура тримається на невеликій відстані позаду іншої, вона потрапляє в зону "повітряного мішка" - області зі зниженим опором.

Це дає змогу:

Економія палива особливо актуальна для далекобійників, адже відстані, які вони долають, обчислюються тисячами кілометрів.

Причина 3: Оптимізація руху

Рух "паровозиком" допомагає уникати затримок. Коли колона фур рухається з однаковою швидкістю, ймовірність різких гальмувань і перестроювань зменшується. Це важливо для стабільного та безпечного пересування на трасі.

Міф: Радіозв'язок

Дехто вважає, що далекобійники притискаються один до одного через рації. Однак сучасні пристрої забезпечують стабільний зв'язок навіть на відстані кількох кілометрів. Тому цей фактор не відіграє вирішальної ролі у формуванні колон.

Вам може бути цікаво:

Новини заразКонтакти