Президент України Володимир Зеленський зробив потужний крок, коли дав інтерв'ю американському виданню Axios. Заяви гаранта розійшлися американськими структурами влади, в результаті чого Зеленський отримав запрошення до Вашингтона і підтримку від Штатів щодо Північного потоку-2. При цьому американці нададуть Києву військову допомогу на 150 мільйонів доларів, яку раніше відмовилися давати. Про це заявив економіст, старший науковий співробітник Центру політики безпеки у Вашингтоні, президент Інституту економічного аналізу Андрій Ілларіонов.
У ефірі телеканалу Україна 24 він розповів про те, що стиль інтерв'ю Зеленського, за який його розкритикували у Києві, спрацював на міжнародній політичній арені. В результаті цього йому вдалося отримати важливі ресурси для захисту своєї країни.
"По-перше, американська сторона стала казати про те, що вона якимось чином сприятиме тому, щоб Німеччина якось компенсувала втрати для України в результаті побудови "Північного потоку-2". По-друге, Зеленський отримав запрошення до Білого дому, нехай після зустрічі з Путіним, але тим не менше. По-третє, Міноборони США оголосило про те, що вони дають додатково 150 млн доларів в якості військової допомоги Україні, які були викреслені з допомоги три місяці тому, коли прийшла адміністрація Байдена", - пояснив Ілларіонов.Читати такожУгода США і Росії щодо України: на Банковій розповіли, про що домовилися Зеленський і Байден
За його словами, інтерв'ю українського гаранта прочитали у всіх ешелонах американської влади. Подібний крок посприяв тому, що Байден змушений був зателефонувати президенту України.
"Це інтерв'ю дуже уважно прочитали у всіх інститутах американської влади. І це інтерв'ю змусило Байдена зателефонувати Зеленському. В результаті цього вже другого телефонного дзвінка українська сторона домоглася кількох важливих речей", - підкреслив Володимир Зеленський.
Президент України Володимир Зеленський 7 червня провів телефонні перемовини з господарем Білого дому Джо Байденом. Під час розмови Байден запевнив Зеленського, що на саміті США і Росії у Женеві він скаже Путіну про підтримку Вашингтоном територіальної цілісності і суверенітету української держави. При цьому Зеленський був запрошений з візитом до Білого дому.
У Офісі президента розповіли про те, що Зеленський і Байден обговорили конфлікт на Донбасі, питання Північного потоку-2, а також аспекти інтеграції України до НАТО.
Зеленський повинен відправитися з візитом до Вашингтона вже в липні. Під час зустрічі Байден розповість українському президенту подробиці зустрічі з Путіним.
Як заявив держсекретар США Ентоні Блінкен, американська влада очікує, що перед візитом президента Зеленського до Вашингтона Київ має реалізувати реформи за низкою напрямків. Йдеться про забезпечення незалежності судової системи, досягнення прогресу у змінах у сфері корпоративного управління та реалізацію антикорупційного законодавства.