У Вірменії та Азербайджані зробили заяву щодо подій у Нагірному Карабасі

Азербайджан і Вірменія продовжують бої за Нагірний Карабах / Reuters

У нинішніх реаліях перемир'я у Нагірному Карабасі забезпечити практично неможливо, вважає Расим Мусабеков.

Збройний конфлікт у Нагірному Карабасі триває. У Єревані звинувачують в ескалації ситуації і порушенні перемир'я Туреччину з Азербайджаном. У Баку вважають, що реальний режим припинення вогню можуть встановити тільки військові, а заяви Вірменії про участь у конфлікті бойовиків з Сирії нічим не обґрунтовані.

Про це повідомляє телеканал Україна 24.

На думку депутата Національних зборів Вірменії Ануш Белгоян, Туреччина і Азербайджан відповідальні за продовження військових дій в районі Нагірного Карабаху. Анкара з перших днів конфронтації виступає на боці Баку – її дії сприяють ескалації збройного протистояння.

"Вона (Туреччина, - ред.) закликає Азербайджан до продовження військових дій, критикує зусилля міжнародних посередників, які намагалися закликати сторони до миру", - вважає парламентарій.

Також вона додала, що перемир'я не працює: Степанакерт постійно обстрілюється, а у Гадруті, де йдуть запеклі бої, після встановлення режиму припинення вогню з'явилися диверсійні групи, які мали намір захопити місто.

"Потрібно сказати, що ми маємо справу з коаліцією Туреччини і Азербайджану, які перекинули в регіон екстремістів з джихадистських угруповань", - додала Белгоян.

Депутат азербайджанського парламенту Расім Мусамбеков, коментуючи продовження бойових дій в зоні нагірно-карабахського конфлікту, запевнив, що перемир'я повинні встановлювати не політики, а військові.Читати такожАлієв заявив про звільнення нових територій у Карабасі: у Єревані відповіли

"Це повинні зустрітися військові, попрацювати над картою. Тому що зараз позиції перемішані: одна висота у азербайджанців, інша – у вірменської сторони. В таких умовах забезпечити довгострокове перемир'я практично неможливо. Це перемир'я було названо гуманітарним - для того, щоб полонені і останки загиблих були передані один одному", - додав політик.

Також Мусамбеков підкреслив, що Вірменія, незважаючи на заяви, не може довести присутність у зоні конфлікту найманців з Сирії.

Конфлікт у Нагірному Карабасі

Новини заразКонтакти