Ядерна зброя на сьогодні є найпотужнішою і найбільш руйнівною, водночас вона вже перетворилася на дієвий фактор стримування. Як відомо, єдине в історії бойове застосування ядерної зброї відбулося під час Другої світової війни, коли США завдали удару по японських містах Хіросіма і Нагасакі.
Зазначимо, що існує поняття "старих" ядерних держав. Серед них - США, СРСР (РФ), Велика Британія, Франція і Китай. А інші країни, що володіють ядерною зброєю, називаються молодими ядерними державами.
Читайте наш матеріал "Жданов розкрив сценарій ядерного удару РФ по Київській ГЕС".
Ядерна зброя - зброя масового ураження, складається з вражальних компонентів ударної, температурної та опромінюючої дій. На відстані близько кілометра від центру вибуху відбуваються суцільні руйнування та знищується все живе поза укриттями. Така дія зумовлена тим, що потужність ядерного вибуху набагато більша, ніж будь-якого боєприпасу, створеного на основі хімічної вибухівки, пише Вікіпедія.
Як зазначають спостерігачі, статистичні дані по США і РФ включають тільки боєзаряди стратегічних носіїв, проте кількість тактичної ядерної зброї важко піддається оцінці.
Зазначимо, що на території кількох інших держав розміщена ядерна зброя інших країн. США розмістили свою ядерну зброю в Німеччині, Італії, Туреччині, Бельгії, Нідерландах, Канаді. РФ заявила про розміщення своєї ядерної зброї на території Білорусі.
ПАР отримала ядерну зброю 1979 року, однак після демонтажу режиму апартеїду стала першою у світі державою, яка добровільно відмовилася від ядерної зброї 1989 року.
Білорусь після розпаду СРСР володіла ядерною зброєю в 1991-1994 роках. Згодом передала свій ядерний арсенал РФ (після початку війни РФ проти України, у 2023 році на території Білорусі було розміщено ЯЗ країни-агресора).
Казахстан після розпаду СРСР володів ядерною зброєю в 1991 - 1992 роки, але передав свій ядерний арсенал РФ за протоколом за сприяння США.
Україна після розпаду СРСР володіла ядерною зброєю з 1991 по 1992 роки, пізніше передала свій ядерний арсенал РФ.
Додамо, що 1994 року лідери України, Росії, Великої Британії та США підписали Будапештський меморандум про гарантії безпеки у зв'язку з приєднанням України до Договору про нерозповсюдження ядерної зброї. Згодом РФ грубо порушила договір, розпочавши широкомасштабну агресію проти України у 2024 році.
Більше новин: