Речник ОТУ "Харків" повідомив, що росіяни замінували дамби в Бєлгородській області. Це можна розцінити як "закладку" на майбутнє. Військовий експерт, льотчик-інструктор та полковник ЗСУ в запасі Роман Світан пояснив, якщо, наприклад, ситуація різко зміниться і росіянам доведеться підривати дамби, щоб загальмувати просування Сил оборони України.
Світан також нагадав, що Каховська ГЕС - це один з таких яскравих прикладів, коли у нас була готовність рухатися на лівий берег. Росіяни, розуміючи, що не витримають цей тиск, підірвали Каховську ГЕС і скинули воду. Як наслідок, форсування було зупинено.
"Тобто росіяни користуються підривами дамб і при цьому їх зовсім не цікавить екологія чи пізніше відновлення. Вони отримують миттєвий ефект, який все ж важливий при просуванні. Замінувавши дамби, росіяни будуть їх підривати, не думаючи про наслідки. Вони виконують задачу, яка важлива на цю мить", - заявив військовий експерт для 24 каналу.
Світан Роман (4 січня 1964, м. Макіївка Донецької області) – український військовий льотчик-інструктор, полковник запасу, який пройшов через полон у 2014 році, працював радником керівника Донецької ОДА Сергія Тарути. Після початку повномасштабного вторгнення РФ в Україну 24 лютого 2022 року став одним із провідних військових експертів на українських телеканалах та інших медіа, пише Вікіпедія.
За словами Світана, на такій базі мало перебувати приблизно 1,5-2 роти обслуговуючого персоналу.
"База обслуговується, база охороняється, тому тут всі військовослужбовці - легальні воєнні цілі під знищення дальніми засобами ураження", - наголосив військовий експерт.
Роман Світан спронозував, що скоріш за все, горіти там буде ще з тиждень.
Нагадаємо, що у ЗСУ заявили, що РФ готує нову провокацію і замінувала дамби. Російські війська, ймовірно, готують нову провокацію проти України на території Білгородської області. Для цього, ворог замінував дамби, щоб у зручний момент звинуватити Україну.
Після катастрофи на Каховській ГЕС екологи виступають проти її відновлення. Еколог зазначив, що в Голландії, Німеччині та США з середини ХХ століття почала працювати програма дедамбізації. В Україні водосховищами залито втричі більше родючих земель.
Більше цікавих новин: