Війна за Нагірний Карабах не вщухає. Водночас Москва виступає проти силового вирішення нагірнокарабаського конфлікту і закликає зовнішніх "гравців" зробити все, щоб не допустити подальшого розкручування військового сценарію, заявив міністр закордонних справ РФ Сергій Лавров.
"Не приховуємо, що не підтримуємо позицію про можливість і допустимість військового розв'язання цієї проблеми. Розглядаючи обидва народи, і вірменський і азербайджанський, як дружні і братні, ми не можемо розділяти подібні устремління", - зазначив очільник російського МЗС в інтерв'ю Афінському і Македонському агентству новин, його цитує Російська газета.
За словами Лаврова, на користь виключно політичного врегулювання конфлікту висловилися президенти Росії, США і Франції - лідери країн-співголів Мінської групи ОБСЄ, яка виступає як посередник.
Глава російського МЗС нагадав, що на узгодження спільної заяви Баку і Єревана, що передбачає припинення вогню і відновлення максимально змістовного переговорного процесу, 10 жовтня знадобилося 11 годин. У консультаціях брали участь очільники міністерств закордонних справ РФ, Азербайджану, Вірменії, а також представники США і Франції.
"Закликаємо всіх зовнішніх "гравців" зробити все, щоб не допустити подальшого розкручування військового сценарію, остудити емоції сторін, активізувати роботу зі створення умов для перезапуску мирного процесу", - заявив Лавров, і додав, що Москва "переконує турецьких партнерів у доцільності використати свій вплив в інтересах підтримки такої лінії".
Азербайджан і Вірменія перебувають у стані військового конфлікту через суперечку про приналежність Нагірного Карабаху. У далекому 1991 році Нагірний Карабах, за підтримки Єревана, оголосив про свій суверенітет і незалежність від Азербайджану. Це стало причиною трирічного збройного конфлікту.
У період збройного зіткнення загинули понад 30 тисяч осіб.
Держави підписали Бішкекський протокол про перемир'я і перевели конфлікт у заморожений стан. Однак час від часу між Єреваном і Баку відбуваються перестрілки.
Міжнародна спільнота вважає Нагірний Карабах територією Азербайджану. Такої ж позиції дотримується й офіційний Київ.
27 вересня збройні сили Азербайджану напали на невизнану Нагірно-Карабаську Республіку. Між силами Вірменії та Азербайджану знову почалися запеклі бої.