Головне:
Чорне море на межі екологічної катастрофи через аварії російських танкерів. Протягом двох днів у районі Керченської протоки вже третій танкер, завантажений нафтопродуктами, зазнав аварії.
У ніч на 17 грудня російське судно "Волгонафта 109" подало сигнал лиха. За словами капітана, які транслюють росзмі, стався прорив одного з вантажних резервуарів, що призвело до витоку мазуту.
Хоча структура корабля залишилася цілою, ситуація викликає занепокоєння. На борту знаходиться 4000 тонн мазуту. Судно перемістили до південно-східної частини мису Пекло.
Раніше на тому ж місці сталися аварії танкерів "Волгонафта 212" і "Волгонафта 239". Один із них розламався навпіл, і до моря потрапило понад 4000 кубометрів мазуту. Забруднення вже почало досягати чорноморського узбережжя, створюючи катастрофічні наслідки для довкілля.
Місце аварій — район порту "Кавказ" — стає осередком небезпеки для чорноморської акваторії. Аварії російських танкерів продовжують завдавати непоправної шкоди екосистемі регіону, що може мати довготривалі наслідки.
Не так давно Главред інформував про чергову смертельну катастрофу біля берегів Криму. Стало відомо, що в Керченській протоці зазнали лиха відразу два танкери РФ – "Волгонафта-212" та "Волгонафта-239".
Згодом експерт Андрій Клименко озвучив причину катастрофи танкерів біля Керчі. Танкери мають річковий клас і були не придатними для виходу у відкрите море, пояснив він.
Через деякий час і у ВМС назвали справжню причину катастрофи. Як пояснив речник ВМС ЗСУ Дмитро Плетенчук, танкери не були розраховані на таку висоту хвиль і швидкість вітру.
Читайте також:
Червонопра́порний Чорномо́рський флот Росі́йської Федера́ції — частина військово-морських сил РФ, розташована на Чорному морі. Флот виходить також у Середземне море. 2010 року увійшов до складу Південного військового округу.
Командування флоту дислоковано у Севастополі. Інша важлива військово-морська база — Новоросійськ.
До складу флоту входять 14 великих кораблів, 6 дизельних підводних човни, 23 малих кораблів і катерів.
За українсько-російською угодою від 1997 року Севастопольська база мала бути залишена російським флотом у 2017 році. Згідно з Угодою Януковича—Мєдвєдєва термін перебування флоту в Севастополі було продовжено до 2042 року. Однак, після вторгнення до Криму Росія в односторонньому порядку денонсувала угоду про базування 31 березня 2014 року. Після того ЧФ РФ є частиною окупаційних військ держави-агресора в Україні.