"Інтегрувати, щоби нічого не інтегрувати": експерт розкрив плани Лукашенка щодо приєднання до РФ

"Інтегрувати, щоби нічого не інтегрувати": експерт розкрив плани Лукашенка щодо приєднання до РФ

І Путін, і Лукашенко хочуть контролювати свій друкарський верстат. Саме тому Росія і Білорусь і надалі залишатимуться незалежними.

Олександр Лукашенко всі 27 років свого правління в Білорусі виконує єдину програму - зміцнення своєї персональної влади і не збирається створювати союзну державу з Росією, вважає журналіст, білоруський політичний експерт Юрій Свірко.

За його словами, зараз позиції Лукашенка хиткі, і він побоюється за свою долю, через що в Білорусі вважають, що він може продати незалежність країни в обмін на збереження власних позицій.

"Але Лукашенко - максималіст і хоче царювати в Білорусі й надалі, тобто вирішувати все самостійно і не радитися з Путіним», - сказав Свірко в коментарі Главреду.

За його словами, 28 програм щодо Союзної держави Росії та Білорусі (серед яких, наприклад, створення єдиного ринку газу або єдиної грошової системи) нездійсненні.

"Тому що не може бути єдиної грошової системи, якщо Білорусь не переходить на російські рублі. У Росії є єдиний підхід - російські рублі повинні друкуватися в Москві, а Москва повинна їх контролювати. Той же підхід і у Лукашенка - він хоче контролювати свою емісію і йому не хочеться бігати до Путіна, щоби той видав йому чергову партію російських рублів. Кожен хоче контролювати свій друкарський верстат і саме тому вони і надалі залишатимуться незалежним», - вважає експерт.

Також не може бути і єдиного ринку газу, якщо в Білорусі немає внутрішніх російських цін на газ, хоча Лукашенко вже десятиліттями просить Москву їх призначити, але цього досі не сталося навіть попри те, що Лукашенко продав газову трубу, яка належить Газпрому.

"Говорити про остаточні наслідки і фінальну стадію інтеграції поки рано. Тому що білоруський абсурд можна обговорювати довго, але не думаю, що найближчим часом Росія буде приєднувати Білорусь до себе – робити Білоруський Федеральний округ або створювати "союзну державу", - зазначив Свірко.

При цьому Росія посилює свій вплив на Білорусь – Кремль демонструє це більше для внутрішньої аудиторії і РФ, і Білорусі.

"Лукашенко намагається ними показати, що Путін його підтримує і за ним стоїть Росія (хоча і не в тому обсязі, як він хоче це подати), Путін хоче показати росіянам, що з Білоруссю все добре на відміну від України, з якою не вийшло, не сьогодні-завтра об'єднаються і буде СРСР-2 або щось схоже. Але це також не відповідає реаліям, оскільки Путін видає бажане за дійсне», - зазначив Сквирко.

Політолог вважає, що подібні пропагандистські зустрічі триватимуть ще довго, але навряд чи білоруський народ дозволить Лукашенку ліквідувати білоруську незалежність.

Як повідомляв Главред, 9 вересня самопроголошений президент Білорусі Олександр Лукашенко заявив, що має намір обговорити з президентом РФ Володимиром Путіним 28 програм щодо Союзної держави двох країн. Він розраховує на затвердження документів вже в жовтні.

Приєднання Білорусі до Росії

Російський опозиціонер Леонід Гозман говорив, що президент РФ Володимир Путін розглядає два варіанти щодо білоруської держави. Перший - призначення Лукашенка на певну посаду в Союзній державі. Другий передбачає продовження правління Лукашенка Білоруссю, але вже в умовах фактичної анексії республіки Росією.

Колишній парламентарій Держдуми Дмитро Гудков вважає, що Володимир Путін розраховує правити Росією ще 12 років. І для того, щоби залишитися на посаді президента ще на два терміни, він розглядає сценарій приєднання Білорусі.

Політолог Ольга Харламова припускає, що Мінськ побоюється зазіхання на свою владу з боку Росії. Саме тому російські війська після навчань Захід-2021 залишать територію Білорусі.

Новини заразКонтакти