Європейський парламент ухвалив резолюцію, в якій закликав ЄС запустити процес інтеграції України до Євросоюзу. Рекомендується запустити механізм щодо початку перемовин про вступ України до Європейського Союзу і підтримати документ з чітким викладом наступних кроків з євроінтеграції Києва. Документ підтримали 489 європарламентарів.
У тексті резолюції ЕП йдеться про те, що напередодні саміту Євросоюз-Україна євродепутати підтверджують свою прихильність плану щодо вступу держави до ЄС. Вони переконані - європейська інтеграція Києва має відбутися завдяки заслугам українського народу.
Євросоюзу рекомендується провести роботу над початком перемовин про вступ України до ЄС і підтримати дорожню карту, в якій слід чітко викласти подальший алгоритм інтеграції держави до Євросоюзу.
Влада України повинна якомога швидше провести потрібні реформи, щоб країна відповідала критеріям членства в Євросоюзі.
На майбутньому саміті Євросоюз-Україна потрібно в першу чергу обговорити комплексні заходи післявоєнного відновлення української держави.
Євросоюз повинен заморозити активи Центрального банку РФ і активи російських олігархів, після чого гроші слід направити на післявоєнне відновлення України.
Депутати ЄП закликають країни Євросоюзу якнайшвидше ухвалити 10-й пакет санкцій щодо Росії. Обмеження повинні бути застосовані проти російських компаній Лукойл і Росатом, які ще знаходяться на ринку ЄС.
Європарламентарі закликають до негайної і повної заборони на імпорт ЄС викопного палива і урану з території агресора РФ і повної відмови від газопроводів Північний потік-1 і Північний потік-2 в Балтійському морі.
Текст резолюції підтримали 489 депутатів. Проти виступили 36 європарламентарів. Ще 49 утрималися від голосування.
Президент Володимир Зеленський 2 лютого провів зустріч з очільницею Єврокомісії Урсулою фон дер Ляєн, під час якої обговорювалися теми післявоєнного відновлення України, санкції щодо Росії і вступ Києва до ЄС. Фон дер Ляєн також передала українському гаранту звіт за опитувальником для оцінки можливості виконувати зобов'язання щодо членства в Європейському Союзі.
"Пані президентка Єврокомісії передала мені сьогодні звіт про другу частину опитувальника, який Україна заповнила, набуваючи кандидатство. Я дуже радий, що він такий тоненький. Це гарна новина. Цей звіт стане основою для роботи наших чиновників", - зазначив Зеленський.
Крім того, Урсула фон дер Ляєн пообіцяла, що Україна вступить до ЄС. Єврокомісія допомагатиме Києву реалізовувати план з європейської інтеграції.
"День, коли Україна стала кандидатом - став новим початком для України, а також він став новим початком для ЄС... (Єврокомісія буде допомагати, - ред.) до того дня, коли український прапор буде піднято там, де йому належить бути - перед будівлею Берламонт в Брюсселі", - підкреслила вона.
Війна Росії проти України: