Українка Марія, яка пережила сильний землетрус в Туреччині, розповіла про трагічний день. Жінка живе і працює у турецькому місті Газіантеп, яке стало одним із епіцентрів землетрусу.
За її словами, перші поштовхи вона почула серед ночі. О 04:00 жінка прокинулася від того, що квартира "ходила ходуном". Про це вона розповіла журналістам ВВС.
"На секунду в мене був флешбек, що я в Україні й це обстріли. Буквально за секунду я зрозуміла, що це землетрус", – розповіла українка.
Жінка одразу схопила куртку і взуття, розбудила сусідів з цокольного поверху і вони разом вибігли на вулицю. Марія зазначає, що знає, як поводитися у таких ситуаціях, тому що їм на роботі постійно проводять тренінги на цю тему. Основне в такій ситуації – вийти з будівлі на відкриту місцевість.
На вулиці Марія побачила багато людей, які вибігали з сусідніх будинків. Усі були в паніці. люди, у яких були автомобілі, намагалися від’їхати кудись подалі. Її знайома вивезла дітей на авто просто у відкрите поле.
Жінка згадує, що її будинок "трусило, як коробку з цукерками". Помешкання жінки вціліло, лише пішли тріщини по стінах.
Сильних поштовхів було два. Був ще третій, але слабший. Між ними, поки було затишшя, Марія встигла заскочити у квартиру, щоб взяти мобільний телефон і документи.
"Усі люди стояли в парку біля нас. Через три години ми повернулися в будинок, тому що змерзли і промокли. Вже не було подальших повідомлень про небезпеку в інтернеті та через смс-розсилку", – розповідає жінка.
В Туреччині землетруси не є рідкістю, адже країна розташована в одній із найактивніших сейсмонебезпечних зон у світі.
Українка розповідає, що за час свого перебування в Туреччині вона вже пережила кілька землетрусів, проте усі попередні були незначні.
Під час землетрусів 6 лютого завалився будинок біля її роботи, зазначає жінка. Також про зруйновані будинки розповідали її знайомі.
У помешканні українки зараз є газ і вода, але відсутнє електропостачання.
Нагадаємо, вранці 6 лютого в Туреччині сталася серія потужних землетрусів. Землетрус магнітудою 7,7 став найпотужнішим у Туреччині з 1939 року.
Землетрус також стався в Сирії. Крім того, завдано збитків двом населеним пунктам і понад 70 селам в провінції Західний Азербайджан. Загалом зруйновано 20-50% будівель.
Кількість загиблих в результаті землетрусу, який стався на півдні Туреччини і в сусідній Сирії, перевищило 5 тисяч осіб. Оскільки рятувальники продовжують розкопувати уламки зруйнованих будівель у пошуках тих, хто вижив, кількість жертв може збільшитися.