Адміністрація президента США дала задню щодо проекту трубопроводу Північний потік-2, тому що це був особистий вибір нинішнього глави Білого дому Джо Байдена, який, на відміну від свого попередника, президента Дональда Трампа, який зупинив будівництво цього газопроводу, дуже хоче подружитися з господарем Кремля Володимиром Путіним.
Таку думку озвучив під час чату на Главреді економіст, старший науковий співробітник Центру політики безпеки у Вашингтоні, президент Інституту економічного аналізу Андрій Ілларіонов.
Експерт зазначив, що в Москві Байден добре відомий з часу його поїздки в СРСР в 1979 році.
"Він дуже хотів сподобатися комуністичним вождям. За результатами його поїздки міжнародний відділ ЦК КПРС склав записку, в якій говорилося, що головною рисою сенатора Байдена є схильність до показухи. Цинічні апаратники з ЦК КПРС побачили суть Байдена точніше, ніж американські виборці, які шість разів голосували за нього на виборах до Сенату, на посаду віцепрезидента і президента», - розповів Ілларіонов.
За його словами, за п'ять десятиліть політичної діяльності головна характеристика Байдена - любов до показухи - залишилася незмінною.
Читати такожБайден лаявся з Держдепом через санкції щодо Північного потоку-2 -Washington Post"Йому важливо намагатися справляти враження - на виборців, Конгрес, ЗМІ. Зараз він намагався сподобатися Путіну", - вважає Ілларіонов.
Як повідомляв Главред, в кінці травня президент США Джо Байден заявив, що його адміністрація вирішила не запроваджувати санкції проти компанії-оператора проекту трубопроводу Північний потік-2 Nord Stream 2 AG та її гендиректора Маттіаса Варніга тому, що газопровід вже практично добудовано, і штрафні заходи на даному етапі стали б "контрпродуктивними".
Байден зазначив, що з самого початку виступав проти Північного потоку-2. При цьому він додав, що "не може наказувати Німеччині, що їй робити, а що - ні".