Про що сказав Палій:
Сигнали з Москви, зокрема гучні заяви про готовність до перемовин та зустріч у Стамбулі насправді можуть мати іншу мету. Про це в інтерв'ю Главреду розповів політичний аналітик, історик Олександр Палій.
На його думку, всі ці дії були спрямовані на те, щоб відкласти запровадження санкцій проти Росії, а за можливості — розсварити союзників України.
"Але головне для росіян - відкласти введення санкцій, навіть якщо це буде відтермінування лише на кілька днів, а далі, як вони вважають, їм вдасться «вбити ще якийсь кілочок», який змусить знову відкласти санкції", - вказує політичний аналітик.
Він також погодився з думкою про те, що РФ наразі не готова прийняти припинення вогню або закінчення війни, адже російські війська досі не мають суттєвих успіхів на фронті і не виконані цілі так званої "СВО".
Нагадаємо, як раніше повідомляв Главред, президент США Дональд Трамп після переговорів між Україною та Росією в Стамбулі заявив, що Володимир Путін нібито зацікавлений у досягненні домовленостей. Водночас головною перешкодою на шляху до миру він назвав не Путіна, а, за його словами, відсутність достатніх «козирів» у президента України Володимира Зеленського. Трамп зазначив, що не прагне вводити санкції проти покупців російської нафти, але зробить це, якщо буде потрібно.
Радник голови Офісу президента Сергій Лещенко зауважив, що у разі безпосередньої зустрічі Зеленського з Путіним, за участі Трампа як посередника, російський президент був би змушений припинити бойові дії.
Під час стамбульських переговорів російська сторона висунула вимогу щодо виведення українських військ з чотирьох областей. Як зазначив політолог і історик Олександр Палій, у наступних раундах перемовин Москва може озвучити аналогічні ультиматуми, які вже не стосуватимуться українських територій.
Інші новини:
Олександр Андрійович Палій (народився 7 жовтня 1974, Звенигородка, Черкаська область) – український історик, експерт-політолог, політичний консультант. У 2006-2010 рр. був провідним експертом Інституту зовнішньої політики Дипломатичної академії при Міністерстві закордонних справ України. З 2010 року працює як політичний консультант.
Олександр Палій є автором близько 70 наукових публікацій, близько 700 газетних і журнальних публікацій, 150 відеосюжетів, а також редактором 6 книг. Є автором книг: «Ключ до історії України» (2005), «Навіщо Україні НАТО» (2006), «Заборонити рашизм» (2023) тощо, пише Вікіпедія.