У тексті декларації, погодженої усіма членами країн НАТО на саміті у Вашингтоні, 10 липня, ітиметься про «незворотність» вступу України в Альянс, пише Reuters.
Ідеться про підтримку України «на її незворотному шляху до повної євроатлантичної інтеграції, включаючи членство в НАТО».
Україні надішлють запрошення, «коли союзники погодяться, й умови будуть виконані».
Водночас генсек НАТО Єнс Столтенберг у розмові з журналістами сьогодні, 10 липня, підтвердив, що всередині організації на зараз немає єдності з приводу північноатлантичної інтеграції України. Тому питання членства в НАТО досі «не на порядку денному».
Відомо, що основна увага на саміті НАТО, який проходить цими днями у Вашингтоні, буде зосереджена на зміцненні перемоги України в довгостроковій перспективі.
Саміту НАТО передував саміт Миру у Швейцарії, де низка країн Заходу підписала з Україною власні гарантії безпеки.
Водночас, і про це неодноразово писали ЗМІ, Сполучені Штати дуже скептичні щодо майбутнього України в Альянсі (принаймні до завершення війни).
Понад те, нещодавно президент США Джо Байден припустив, що навіть мир в Україні "необовʼязково означає, що Україна вступить до НАТО". Байден зізнався, що "саме він був тим, хто сказав, що не готовий підтримати натоїзацію України".
НАТО, Північноатлантичний альянс - міжнародна міжурядова організація, військово-політичний союз 31 держави Північної Америки і Європи, які прагнуть досягти мети Північноатлантичного договору, підписаного у Вашингтоні 4 квітня 1949.
Відповідно до статутних документів Альянсу головна роль НАТО полягає у забезпеченні свободи та безпеки країн-членів із використанням політичних і військових засобів, пише Вікіпедія.
7 березня 2024 року НАТО офіційно прийняло Швецію, тож тепер Північноатлантичний альянс має союз із 32 державами.
Вас також можуть зацікавити новини: