Інфекціоніст, консультант з управління змінами Revival Institute for Future Вадим Арістов пояснив, в чому сенс вакцинації від коронавірусу, якщо все одно залишається можливість підхопити COVID-19 і заражати інших.
За його словами, непрофесійні комунікатори, так звані свідки вакцинації, дуже завищили очікування.
"Вони пропагували, що вакцинація - це панацея, це як релігійний символ, це те, що розв'яже проблему і зупинить пандемію. А зараз ми спостерігаємо наслідки цих завищених очікувань", - сказав експерт під час чату на Главреді.
За його словами, насправді фахівці ніколи не вірили та не переконували нікого в тому, що вакцинація повністю зупинить поширення коронавірусу. Минулорічні дослідження демонстрували, що вакцинація полегшує перебіг хвороби, але не зупиняє захворюваність. Але завдяки вакцинації важкі випадки перетворюються на симптоматичні форми хвороби, симптоматичні - на безсимптомні, але інфекція передається і далі.
Вакцинація від коронавірусу дозволить "купити" певний період нормального життя, заявив інфекціоніст і як приклад навів Ізраїль. Там вакцинували значну частину населення в січні-лютому 2021, відповідно, до червня вони прожили нормально і спокійно - з мізерною кількістю смертей та інфікувань.
«Вигода від вакцинації полягає не в тому, що ти не будеш поширювати вірус (поширювати ти все одно будеш), не в тому, що ти сам не інфікуєшся (заразитися можна, якщо не приймати протиепідемічних заходів), а в тому, що для літніх людей 60+ в 9 разів зменшується ймовірність госпіталізації, а для людей до 60 років - в 2 рази. При цьому ймовірність госпіталізації теж зменшується не на все життя, а на певний проміжок часу», - додав експерт.
Він зазначив, що вакцинація не виключає необхідність проводити протиепідемічні заходи.
"Вакцинація - це для бідних, щоб уряд не платив за тебе гроші на твою реанімацію. Однак чи матимеш постковідний синдром, чи не матимеш - це твої особисті проблеми», - резюмував Вадим Арістов.
Раніше інфекціоніст Вадим Арістов заявляв, що найімовірніше з'являться нові версії вакцин. Дуже перспективним напрямком досліджень сьогодні є інтерназальні вакцини (тобто ті, які водяться через ніс). Можливо, саме вони зупинять цю епідемію, вважає експерт.
Також Арістов розвіяв популярний міф про ризики вакцинації для онкохворих. За його словами, хворі з онкологією більше ризикують опинитися на лікарняному ліжку (з ймовірністю летального результату), у разі відмови від вакцинації. Тому їм потрібно бігти щепитися якомога швидше.
Український вчений-біохімік, професор і доктор біологічних наук Сергій Комісаренко вважає, що третя доза вакцини від коронавірусу може знадобитися в тому випадку, якщо в світі з'являться нові мутовані варіанти COVID-19.
За його словами, для ефективної боротьби з коронавірусом хоча б 80% населення планети має бути імунізовано двома дозами вакцини. Бустерна доза виглядає нераціонально на тлі того, що багато людей не отримали навіть по одному щепленню.