Перехід всіх публічних державних послуг в режим "без паперів" закінчиться до 2024, підкреслив Мстислав Баник.
У серпні цього року президент Володимир Зеленський підписав закон про перехід всіх публічних послуг в онлайн. Інакше кажучи, жоден державний орган не зможе більше вимагати паперові довідки. Оскільки вся інформація міститиметься в електронних реєстрах.
Тоді ж прем'єр Денис Шмигаль зазначив, що це відбудеться протягом наступних трьох місяців, а значить, вже до листопада. В інтерв'ю для Главред керівник з розвитку електронних послуг в Мінцифрі Мстислав Банік розповів, чи вдасться вкластися в ці терміни і як все це буде виглядати для пересічного українця.
Як зазначив Банік, зараз починається лише процес переходу до paperless. "Україна без паперів" – це довгострокова історія, тому що вона складається:
По-перше, з впровадження цифрових документів. Цей процес ще триває.
По-друге, це налагодження обміну між державними органами, реєстрами та установами, щоб людина не бігала за довідками. Цей процес також тривалий. Втім, у Мінцифри не планують розтягувати його на 10 років або більше.
По-третє, це переведення 100% державних послуг онлайн.
"Бо навіть якщо вони залишаться в офлайні, paperless передбачає саме подання онлайн і це наша мета до 2024 року", –заявив Банік.
Як "Україна без паперів" змінить життя українців:
не треба стояти в довгих чергах, щоб отримати необхідну довідку. Зробити це можна буде онлайн, не виходячи з дому;
отримання онлайн-послуги стане набагато швидшим;
не треба робити додаткові ксерокопії документів, адже вони і так будуть у держреєстрах і чиновники матимуть до них доступ;
всі документи будуть в єдиному електронному реєстрі та у вашому смартфоні, а не губитися по шафах та кишенях.