У МЗС Німеччини відреагували на заяву Росії про збереження транзиту газу через Україну.
Співрозмовник РІА Новості у німецькому зовнішньополітичному відомстві нагадав слова офіційного представника уряду ФРН Штеффена Зайберта: «Для федерального уряду було і залишається завжди важливим, щоб Україна, також з Північним потоком-2, залишалася країною-транзитером».
Крім того, в МЗС ФРН додали, що новий договір Росії і України про транзит «став важливим сигналом для забезпечення європейської безпеки в газозабезпеченні».
Читати також"Флеш-рояль" для РФ: запуск ПП-2 вб'є транзит газу через Україну
30 грудня 2019 року в результаті тристоронніх переговорів Україна – Росія – Європейський Союз був підписаний новий контракт на транзит газу з 1 січня 2020 року на 5 років з можливістю його пролонгації на 10 років на аналогічних умовах.
Домовленість була досягнута ще 20 грудня, проте підписи сторони поставили за добу до припинення колишнього контракту.
Мінімальні гарантовані обсяги прокачування - 65 млрд м куб. газу в перший рік і по 40 млрд м куб. на наступні 4 роки. При цьому фактичні обсяги можуть бути вищими.
За словами виконавчого директора Нафтогазу Юрія Вітренка, це перший випадок в історії України, коли Газпром уклав контракт на транзит за європейським принципом "качай або плати". Раніше закупівлі газу у Газпрому покривалися схожим, але невигідним для України і вигідним для Росії, принципом "бери або плати"."
Газпром і Нафтогаз України також уклали безвідкличну угоду про врегулювання спорів.
Мін'юст України і Газпром уклали безвідкличну мирову угоду, що передбачає припинення Україною всіх поточних і можливих майбутніх вимог до Газпрому, заснованих на рішенні Антимонопольного комітету України.