Посилення податкового навантаження в Україні призведе до відтоку робочої сили до країн ЄС - євродепутат

Посилення податкового навантаження в Україні призведе до відтоку робочої сили до країн ЄС - євродепутат / Reuters

Кабінет Міністрів має розглянути гуманніші способи стимулювання української економіки, переконаний Феррандіно.

У разі посилення податкового тягаря на великих роботодавців в Україні може початися відтік робочої сили до країн Європейського Союзу і збільшення числа біженців, заявив член Комітету Європейського парламенту з економічних і валютних питань Джузеппе Феррандіно.

«У той час, як ЄС демонструє свою повну підтримку України в її військовому протистоянні з Росією, сумно спостерігати, що власний уряд України, схоже, вживає контрзаходів, посилюючи податковий тягар на великих роботодавців", - зазначив Феррандіно, сказано у статті "Європейські цінності - це не тільки прапори ЄС", опублікованій на сайті The Brussels Times

Феррандіно зазначив, що ці зміни можуть не тільки погіршити ситуацію з рівнем безробіття в Україні, але й збільшити число біженців до ЄС і привести до подальшого відтоку некваліфікованої робочої сили з регіонів України до країн ЄС, що вже викликає заклопотаність.

"Замість того, щоб підвищувати податки до найвищих у світі рівнів, таким чином задушуючи найбільші підприємства країни, уряду необхідно розглянути інші, більш гуманні способи стимулювання української економіки», - підкреслив він.

Нагадаємо, Кабінет Міністрів України на засіданні 12 травня схвалив законопроєкт, яким вносяться зміни до Податкового кодексу для збалансування державного бюджету.

Документом пропонується підвищити ставки податків, зокрема, плати за використання води і лісів, екологічного податку, рентних платежів і акцизу на алкоголь і низку інших податків.

Згідно з думкою експертів, ініціативи влади України щодо збільшення податкового навантаження на економіку суперечать заявленим планам щодо прискорення економічного зростання.

Як зазначила італійський представник Комітету Європейського парламенту з розвитку та підкомітету з податкових питань Джана Гансія, бажання української влади збільшити податковий тиск на бізнес під час коронакризи суперечить принципам соціальної справедливості.

Новини заразКонтакти