Міністерство освіти запропонувало реформувати оплату праці педагогічних працівників з пониженням зарплат вчителям.
Про це йдеться в заяві, розміщеній на сайті Профспілки працівників освіти і науки.
Відзначається, що новий законопроект передбачає внесення змін до Законів «Про освіту» та «Про повну загальну середню освіту» та скасовує деякі постанови уряду, які стосувалися виплат вчителям.
Чиновники пропонують внести зміни до положення Закону «Про освіту» про «встановлення окладу педагогічного працівника нижчої кваліфікації на рівні 4 прожиткових мінімумів тільки за умови фінансової спроможності».
«Відповідно до Закону" Про освіту ", фінансування галузі повинно бути забезпечено державою на рівні не менше 7% ВВП, а фактичне вираження так званої фінансової спроможності постійно зменшується, і в 2020 році відповідає 5,6 - 5,7%» - сказано в заяві профспілки.
У профспілці повідомили про скасування двох постанов Кабміну:
Також пропонується виплачувати надбавку за престижність педагогічної роботи не у 30%, а всього у 15%.
«Від таких рішень найбільше постраждають висококваліфіковані педагоги, які мають право на підвищені ставки заробітної плати за педагогічні звання, і надбавки за почесні звання», - сказано в заяві профспілки.
У Міністерстві освіти і науки заявили про те, що запропонували нардепам під час засідання Комітету розглянути механізм підвищення оплати вчителям. Однак, в МОН зазначили, що перераховані вище пропозиції щодо реформування оплати праці працівникам освіти не є підготовленим проектом Концепції.
Читати такожПідвищення мінімалки до 5 тисяч: Зеленський підписав схвалений Радою закон
У міністерстві стверджують, що ці питання ще будуть опрацьовані робочою групою з розробки концепції, тому згодом їх схвалять або відхилять.
У МОН додали, що на виконання урядової постанови про поступове підвищення нижчого педагогічного окладу до рівня 4 прожиткових мінімумів (постанова була прийнята в липні 2019 року і повинна була бути поступово реалізовано до 2023 року) грошей немає.
«У зв'язку з відсутністю коштів на реалізацію цієї постанови, воно було зупинено до 31 грудня 2020 року. За попередніми підрахунками, на його реалізацію у 2021 році знадобляться додаткові 50 мільярдів гривень», - додали в МОН.
Нагадаємо, раніше повідомлялося про те, що Кабінет міністрів України розраховує збільшити середню зарплату в Україні до 15 тисяч гривень до 2022 року.
За словами прем'єр-міністра України Дениса Шмигаль, це є оптимістичним сценарієм.