Професор Національного технічного університету Дніпровська політехніка Валерій Громов не шкодує, що відмовився читати лекцію українською мовою, незважаючи на резонанс і звільнення.
В інтерв'ю Апострофу викладач розповів, що працює у вузі 27 років і завжди викладав російською мовою. Він додав, що читав студентам складні курси з філософії, глибину яких він не міг би передати українською: "Німецька ідеалістична філософія", «Метафізика», «Естетика», «Антична філософія», «Давньосхідна філософія» та інші.
"Весь цей час — а в університеті я пропрацював 27 років - у мене не було проблем з викладанням матеріалу російською мовою навіть з тими студентами, які воліли б слухати викладання українською мовою. Моя українська мова не настільки бездоганна, щоб такий складний матеріал з філософії я міг викладати українською. Читати філософію, навіть просто намагаючись триматися інтелектуальної стежки якогось великого філософа, значить мислити, напружуватися, розуміти», — зазначив Громов.
Громов підкреслив, що відстоює російську мову в Україні. За його словами, він цікавився даним питанням, і його позицію в Україні підтримують багато.
Читати такожМовний омбудсмен обурений утиском україномовної школярки в Одесі«В Україні було б набагато більше ментального благополуччя, якби мовна політика була б іншою. Моя точка зору полягає в тому, що українська та російська мови-це наші мови, а не так, що українська-Ваша, а російська-наша. На культуру незалежної України можуть плідно попрацювати Всі, потрібно тільки мати добру волю в дусі універсальних моральних цінностей, йти назустріч один одному», — висловився він.
Викладач констатував, що в країні є люди, які навмисно розпалюють міжнаціональну ворожнечу.
«Але в ХХІ столітті після століть кривавої історії Європи можна з упевненістю сказати, що це шлях в нікуди. Зрештою, чому нас вчили Будда, Крішна, Христос і Мухаммед? Хіба не вчили вони нас любові?» - сказав Громов.
Верховна рада має прийняти окремий закон Про мови. Повідомляється, що депутати повинні визначити правовий статус мов, в тому числі і мов національних меншин, корінних народів.
У Міністерстві культури поки не мають наміру переглядати політику мовних квот в українських медіа.
Нацрада з питань телебачення і радіомовлення зажадала від українських телеканалів частіше використовувати державну мову у своїх ефірах.