"Енергоатом" готується до реалізації раніше занедбаного проєкту Чигиринської АЕС, уже зроблено перші кроки в цьому напрямку.
"Команда "Енергоатома" активно працює над пошуком нових майданчиків для будівництва нових потужностей АЕС - ЕП. Найбільш перспективним з них є Чигиринський, поблизу містечка Орбіта на Черкащині. Там планується зведення чотирьох нових енергоблоків за технологією AP1000", - йдеться у повідомленні пресслужби енергокомпанії.
Зазначається, що вже зроблено перший крок. Так, під час засідання позачергової 51-ї сесії депутати Чигиринської міської ради ухвалили рішення щодо:
"Енергоатом" має намір відродити Орбіту, зробивши її одним із найсучасніших містечок на кшталт Нетішина, Южноукраїнська чи Вараша. Успішна реалізація цих планів, безумовно, є вагомою інвестицією у повоєнне відновлення та підтримку енергетичної безпеки держави", - наголосив керівник Енергоатома Петро Котін.
Компанія є оператором чотирьох діючих атомних електростанцій України, на яких експлуатується 15 атомних енергоблоків (13 енергоблоків типу ВВЕР-1000 і два - ВВЕР-440) загальною встановленою потужністю 13 835 МВт.ВВЕР-440) загальною встановленою потужністю 13 835 МВт, 2 гідроагрегати Олександрівської ГЕС (25 МВт), 3 гідроагрегати Ташлицької ГАЕС (453 МВт) (гідроагрегат № 3 у 2022 році було приєднано до енергосистеми).
ДП "НАЕК "Енергоатом" забезпечує понад 55% потреби України в електроенергії.
Україна посідає сьоме місце у світі та друге в Європі за показником встановленої потужності АЕС.
Нагадаємо, що в "Енергоатомі" відреагували на вибух на Рівненській АЕС й викид радіації. Мережею ширяться панічні настрої щодо ситуації на Рівненській АЕС - в НАЕК "Енергоатом" прокоментували цю інформацію та повідомили деталі.
У МАГАТЕ не змогли встановити причину пожежі на Запорізькій АЕС. Пошкодження, найімовірніше, зосереджене у внутрішній частині вежі на рівні водорозподільного сопла, розташованого на висоті приблизно 10 метрів.
Більше цікавих новин: