Рішення прийнято через зупинку подачі тепла споживачам, підкреслив Олексій Данилов.
Рада національної безпеки і оборони України прийняла рішення про застосування повного комплекту санкцій до двох гонконгських компаній, що володіють 49,9% акцій компанії Донецькоблгаз.
Як заявив секретар РНБО Олексій Данілов, рішення прийнято через зупинку подачі тепла споживачам.
"Дві компанії з Гонконгу, які є власниками 49,9% акцій «Донецькоблгазу», який на попередньому засіданні Ради національної безпеки і оборони розглядався, також потрапили під повний комплект санкцій, який є в нашій країні. Ми не можемо допустити, щоб компанії з Гонконгу подавали тепло і маніпулювали таким чином, що зупинили постачання газу на частину Донецької області», - сказав він.
Ситуація з опаленням в Донецькій області
Компанія Донецькоблгаз заявила про те, що компанія Нафтогаз припинила постачання газу комунальному підприємству Донецьктеплокомуненерго через заборгованість на суму в 1,5 мільярда гривень. Внаслідок цього Донецькоблгаз змушений був відключити теплопостачання в Донецькій області з 6 березня.
Внаслідок цього без тепла залишилися Слов'янськ, Краматорськ, Дружківка, Костянтинівка та Лиман.
У Донецькоблгазі відмовлялися відновлювати теплопостачання до тих пір, поки не будуть вирішені проблеми з заборгованістю. Однак 7 березня робота котелень за посередництва центральної влади була відновлена.
Крім того, Данілов проанонсував перевірку компанії Зеонбуд, яка, за його словами, протягом більше десяти років є монополістом на інформаційному ринку.
"Найближчим часом пройде перевірка цього монополіста. І було прийнято протокольне доручення зробити все можливе, щоб монополії на цьому дуже важливому з точки зору безпеки і оборони напрямку в нашій країні не існувало», - сказав він.
Зеонбуд - оператор, який займався будівництвом цифрової ефірної мережі наземного телебачення в Україні стандарту DVB-T2.
Рішення РНБО про санкції:
Раніше РНБО ухвалила рішення про застосування санкції проти колишніх президента України Віктора Януковича, прем'єр-міністра Миколи Азарова, генерального прокурора Віктора Пшонки, міністра освіти Дмитра Табачника та інших чиновників.
Санкції також вводяться проти бізнесмена Сергія Курченка, екс-міністра оборони Дмитра Саламатіна, самопроголошеного глави "уряду Криму" Сергія Аксьонова, "екс-прокурора" анексованого Росією Криму Наталії Поклонської.