Реформу Укртрансбезпеки запустили для захисту доріг «Великого будівництва» - експерт

Одним з напрямків роботи стане майже повне перезавантаження команди держвідомства.

Нові дороги, створені за останні два роки в рамках програми Президента Володимира Зеленського «Велике будівництво», потребують захисту від перевантаженого транспорту. Цим завданням повинна буде зайнятися Державна служба безпеки на транспорті, відома також як Укртрансбезпека, розповів у Facebook голова Інституту публічної політики та консалтингу Сергій Биков.

«Наскільки мені відомо, Мінінфраструктури ініціює кардинальні зміни в роботі Укртрансбезпеки. Це дуже правильно і, взагалі-то, давно пора. З приходом нового міністра інфраструктури Олександра Кубракова контроль за реорганізацією ДСБТ покладено на його нового заступника - Мустафу Найєма», - повідомив політолог.

Одним з напрямків роботи стане майже повне перезавантаження команди держустанови. Так, вже звільнений колишній глава Укртрансбезпеки Єгор Прокопчук і його заступник.

«За рік роботи Прокопчук тільки сильніше налаштував проти ДСБТ і себе українських перевізників. Кадрові зміни охоплять всю структуру служби», - пояснив Биков.

Іншою ключовою зміною стане впровадження автоматичного габаритно-вагового контролю. З 2020 року всій Україні вже встановлено 52 майданчики «Зважування-в-русі» (WIM-комплекси), до кінця року мережу обіцяють розширити до 102.

Парламент вже прийняв закон щодо автоматичних штрафів за порушення габаритно-вагових норм. Тепер дані з майданчиків, встановлених на відремонтованих дорогах, стануть підставою для штрафів. Норми вступлять в силу вже з 1 жовтня. Максимальний штраф за порушення - 51 тис. грн.

Крім того, влітку був запущений сервіс «Шлях».

«"Шляхом" вже скористалися понад 5 тис. перевізників. Зараз в системі працює модуль замовлення та обліку дозволів. Також скасована плата за бронювання дозволів і стала доступною інформація про наявні дозволи у всіх учасників ринку», - зазначив експерт.

Крім цього, видача дозволів на міжнародні перевезення, яка раніше здійснювалася в ручному режимі, повинна повністю перейти в систему «Шлях».

«"Велике будівництво" Зеленського запустило цілу низку змін на дорогах - тому що ця президентська програма не тільки про асфальт. Дороги - як прозора вітрина нашої країни. Через неї дуже добре видно, чи є в цьому будинку порядок і чи дотримуються люди в ньому законыв», - констатував Биков.

Нагадаємо, раніше Президент Володимир Зеленський повідомив про плани програми «Велике будівництво» щодо розбудови дорожньої мережі. За його словами, у 2021 році планується відремонтувати та реконструювати 4500 кілометрів державних доріг та 2000 кілометрів місцевих.

Автор: Олег Макаров
Новини заразКонтакти