Заступник міністра енергетики України Олена Зеркаль розповіла про те, які кроки необхідно зробити для протидії реалізації трубопроводу Північний потік-2.
Україні необхідно перебудувати газотранспортну систему, якщо Росія припинить транзит газу, пише вона в матеріалі, яке публікує видання Європейська правда.
"Все це реальні загрози, які абсолютно очевидні, але на які в Німеччині воліють не звертати уваги», — впевнена заступник голови Міненерго.
Вона переконана в тому, що серйозність ситуації ще не означає, що в України немає виходу з цієї ситуації.
"Перше - потрібно захистити споживачів від можливих зупинок транзиту", - підкреслила вона.
Заступник міністра енергетики стверджує, що для цього потрібно не тільки забезпечити необхідний обсяг газу на час опалювального сезону в підземних сховищах, а й включити Україну в одну європейську «групу ризику» з Німеччиною, Словаччиною і Польщею.
"Групи ризику" - це механізм, спеціально розроблений в Європі для запобігання кризових ситуацій з наявністю газу. Якщо Україна буде включена в цей механізм, шантаж України означає одночасно і шантаж Німеччини. І для росіян це дві великі різниці", - підкреслила Зеркаль.
Вона додала, що Україні необхідно об'єднати зусилля з усіма міжнародними партнерами і довести, що російський Газпром зловживає своєю монополією на постачання газу в ЄС.
Читати також"Проблеми Газпрому": у ФРН назвали головні перешкоди на шляху запуску Північного потоку-2
Нагадаємо, депутат Європарламенту від фракції зелених Райнхард Бютікофер трубопровід Північний потік-2 може зіткнутися з великими проблемами при введенні його в експлуатацію.
Раніше американський дипломат Курт Волкер заявив про те, що Сполучені Штати і Німеччина почнуть діяти проти російського газопроводу Північний потік-2 у тому випадку, якщо Росія почне використовувати газ як зброю.