Сергія Стерненка засуджено на 7,3 роки колонії за звинуваченням у викраденні у 2015 році депутата Комінтернівської райради Одеської області Сергія Щербича.
У суботу, 27 лютого, на вулиці Банковій під Офісом президента України пройшла акція на підтримку активіста Сергія Стерненка, якого було засуджено на 7,3 років колонії за звинуваченням у тортурах і викраденні людини. Організатори акції заявили про намір оголосити безстроковий протест з вимогою звільнити Стерненка. Також вони вимагали відставки керівництва Офісу глави держави і перезавантаження судової системи.
Про акцію заздалегідь повідомляли на сторінці Стерненка у Facebook. За словами організаторів, вони вимагатимуть справедливого вироку для активіста. Крім того, вони заявили, що протест не пов'язаний з політикою і не повинен використовуватися політичними силами.
За даними видання Liga.net, спочатку на Банковій багато преси і співробітників правоохоронних органів. Людей було не багато, вони розташувалися на Інститутській, але поступово прямували під Офіс глави держави.
Як повідомляло видання Сьогодні, пізніше людей на протесті ставало все більше.
Голова Центру протидії корупції Віталій Шабунін у Facebook писав, що прихильники Стерненка продовжували збиратися на Банковій.
Що вимагали активісти
Звільнення Стерненка
Перезавантаження Вищої ради правосуддя з умовою проведення чесного конкурсу.
Припинення репресій проти патріотів
Відставка голови Офісу президента Андрія Єрмака, його заступника Олега Татарова та голови Офісу генпрокурора Ірини Венедиктової
Перезавантаження судової системи
Вхід до будівлі Офісу глави держави практично не охоронявся. Акція була мирною. Активісти не виключають, що 27 лютого - останній мирний захід.
Після години протесту колона вирішила відправитися до Офісу генпрокурора Ірини Венедиктової. Активісти залишили територію президентської канцелярії і вирушили до Генпрокуратури під гасла: "Венедиктову - у відставку!". Мітинг під ОП фактично завершено.
Наступну акцію на підтримку Стерненка планують провести 9 березня. Саме в цей день пройде з'їзд суддів України, на якому мають обрати нових членів Вищої ради правосуддя.
Після арешту Стерненка в низці українських міст пройшли протести. Акції на Банковій супроводжувалися сутичками з поліцією. Правоохоронці затримали 17 протестувальників.
Прихильники активіста 23 лютого оголосили про організацію безстрокової акції протесту, яка закінчиться тільки після того, як Стерненка випустять на свободу.
Сергій Стерненко стверджує, що він не причетний до даного інциденту. Активіст у Facebook вказував на той момент, що єдиним доказом є свідчення Щербича. Прокуратура стверджує про наявність протоколів огляду місця інциденту, проте захист Стерненка заявляє про порушення під час проведення процедур щодо судової експертизи. У захисті стверджують, що серед порушень - залучення до судового процесу неназваного свідка, обшуки у будинку Стерненка в умовах відсутності адвоката і некоректна експертиза шумового пістолета.