У кількох областях адміністрації почали розглядати надзвичайну ситуацію щодо забезпечення природним газом бюджетних установ на осінньо-зимовий період 2021-2022 років.
Відповідні засідання обласних комісій ТЕБ та НС пройшли 11 жовтня на Хмельниччині та Закарпатті. 12 жовтня ситуацію з відсутністю газопостачання бюджетних установ визнала надзвичайною Львівська обласна комісія ТЕБ і НС.
За словами глави адміністрації Анатолія Полоскова, ситуація виникла через те, що постачальники газу, які виграли торги в цьому році до подорожчання палива та уклали договори, відмовляються поставляти газ за договірними цінами.
Можливим варіантом виходу з кризи, на думку чиновників, може стати пошук гарантованого постачальника газу за індивідуальними договорами для задоволення потреб бюджетних організацій.
Керівник департаменту паливно-енергетичного комплексу, енергоефективності та житлово-комунального господарства Львівської ОДА Богдан Кейван повідомив, що на території Львівщини працює 825 бюджетних установ, які споживають природний газ для власних потреб.
У цих установах є понад 4000 пунктів обліку газу, з них на сьогодні включені лише 986, що становить 23.4%. Це пов'язано з тим, що левова частка бюджетних установ, які використовують природний газ для опалення та гарячої води, на сьогодні не уклали договорів на постачання природного газу.
Читати такожПутін розпереживався за російський газ в українських трубахУ Львівській ОДА зазначили, що відсутність поставок природного газу бюджетним установам на осінньо-зимовий період 2021-22 років з подальшим виникненням загрози життю та здоров'ю населення області визнали надзвичайною ситуацією техногенного характеру регіонального рівня.
Голова Хмельницької ОДА Сергій Гамалій на засіданні регіональної комісії ТЕБ та НС зазначив, що у зв'язку з глобальним зростанням ціни на газ бюджетні підприємства, установи та організації не можуть закупити газ на осінньо-зимовий період 2021/2022 років, а це, у свою чергу, може призвести до дуже негативних наслідків.
"Ситуація у нас на Хмельниччині, як і у всій країні, досить критична, адже майже у всіх бюджетних установах розірвані договори, які були укладені на початку року на постачання газу у зв'язку з істотним зростанням його вартості", — підкреслив голова ОДА.
Зазначається, що на сьогодні практично всі бюджетні установи не мають можливості отримувати газ для старту і забезпечення опалювального сезону.
Раніше повідомлялося про те, що в Україні газопостачальні компанії опублікували нові місячні тарифи, які почнуть діяти з жовтня 2021 року. Окремі газопостачальні компанії підняли тариф вище 30 гривень за кубометр газу.