Відома українська крамниця Книгарня Є опинилася в епіцентрі скандалу після публікації повідомлення про відсутність держпідтримки і більшої рентабельності російських книг в Україні.
На своїй сторінці в Facebook представники магазину написали, що відсутність держполітики і падіння продажів внаслідок пандемії коронавірусу спровокують подальше падіння ринку україномовної книги.
"Нескладно припустити, що в цих умовах сегмент україномовної книги буде поступово стискатися, українські видавці будуть менше видавати, а читачі будуть купувати ще більше російської - всупереч власним бажанням", - йдеться в дописі.
У повідомленні наголошується, що держава зобов'язана підтримувати українські книги. Як приклад навели Росію, яка підтримує російських видавців, а також просування їхніх книг в Україні. Представники магазину підкреслили, що не можуть нічого вдіяти з новими ринковими реаліями, тому змушені під них підлаштовуватися.
"Російський книжковий бізнес завжди може розраховувати на підтримку власної держави в просуванні свого продукту в Україні. Нескладно припустити, що в цих умовах сегмент україномовної книги поступово стискатиметься, українські видавці будуть менше видавати, а читачі купуватимуть ще більше російської - всупереч власним бажанням», - сказано в повідомленні.
При цьому СММщик видання заявив, що рекламу російського продукту на їхньому сайті роблять гугл-алгоритми.
Читати такожВзяти і викинути: в Україні закликали позбутися радянських книг у бібліотекахНа інформацію гнівно відреагували в коментарях користувачі Мережі і постійні читачі, а також покупці Книгарні Є.
"Якщо скоротити все, що сказала Книгарня Є, то з'ясується, що гроші не пахнуть, Росія підтримує свої книги на українському ринку (ну ще б не підтримувала, у нас тут інформаційна війна), а сама Книгарня Є дуже навіть не проти підтримувати Росію", "Ідіоти. Саме тому ж у вас і купували, в тому числі з безбожними націнками, бо ви здавалися місцем, вільним від засилля російських книжок. Проміняти цю багаторічну лояльність на сумнівний дохід від продажу російських книжок, та ще й перекласти відповідальність за своє угодовство на "державу" — вчинок, у якому легко впізнати вишуканий бізнес-стиль директора лісопилки. Фу. Купуватиму книжки деінде", - написали розгнівані користувачі.
В Україні результати опитування показали, що 52% громадян вважають: в Україні не порушують прав російськомовних громадян.
Надання "особливого статусу" Донбасу підтримують і не підтримують практично однакове число українців.
За рік після виборів до Верховної Ради електоральні настрої українців трохи змінилися. Якби дострокові парламентські вибори пройшли в середині серпня 2020 року, перемогу отримали б чотири політичні сили.