Коротко:
Російські окупанти в ніч на суботу, 24 травня, здійснили масовану атаку по Україну. Найбільший удар був спрямований на Київ – по столиці України загарбники запустили багато дронів, а також балістичні ракети.
У ДСНС України розповіли подробиці нічного ворожого удару й показали фото ліквідації наслідків.
Зазначається, що внаслідок атаки у трьох районах Києва спалахнули пожежі – у Солом’янському, Оболонському та Святошинському.
В Солом’янському районі пожежа виникла у квартирах на рівні 4 та 5 поверхів у житловій п’ятиповерхівці. Рятувальники погасили вогонь. За допомогою рятувального капюшону вони врятували чоловіка, якого з попереднім діагнозом отруєння продуктами горіння передано медикам.
В Оболонському районі сталося загоряння на балконах у 9-поверхівці на рівні 3, 4, 5 та 6 поверхів. Трьох людей рятувальники вивели на свіже повітря, ще четверо звернулись за медичною допомогою з попереднім діагнозом гостра реакція на стрес. Пожежу було ліквідовано.
У Святошинському районі через російську атаку сталася пожежа в одноповерховій нежитловій будівлі, де зберігалися лакофарбові матеріали. В ДСНС зазначили, що роботи з гасіння тривають.
Інформація щодо можливих постраждалих уточнюється.
Як раніше повідомляв Главред, у ніч на 24 травня сталася масована атака на Київ – є руйнування та постраждалі. Киян попереджали про комбіновану атаку дронами та ракетами та закликали до обережності.
Унаслідок падіння уламків було займання та руйнування в кількох районах міста. Так, у Солом’янському районі спалахнула пожежа в житловій квартирі, у Святошинському – спалахнуло нежитлове приміщення. Уламки також впали на території Дніпровського, Оболонського та Шевченківського районів. Зафіксоване падіння уламків на торговий центр в Оболонському районі, а також – на житловий будинок на Оболоні.
Станом на ранок було відомо про вісьмох постраждалих. Двоє з них були госпіталізовані з Дніпровського району, ще шестеро отримали допомогу на місці у Святошинському районі.
Читайте також:
Балістична ракета – різновид ракетної зброї. Велику частину польоту здійснює некеровано балістичною траєкторією, на яку впливає лише аерогідродинамічний опір.
За відстанню застосування балістичні ракети поділяються на стратегічні і тактичні. Приблизний поділ ракет за дальністю польоту:
Міжконтинентальні ракети і ракети середньої дальності часто використовують як стратегічні та оснащують ядерними боєголовками. Їхньою перевагою перед літаками є малий час підльоту (менш ніж пів години за міжконтинентальної дальності) і велика швидкість головної частини, що дуже ускладнює їхнє перехоплення навіть сучасною системою ПРО, пише Вікіпедія.