Коротко:
Часів Яр є ключовою точкою для великої агломерації, що включає такі міста, як Дружківка, Костянтинівка, Слов'янськ і Краматорськ, а також кілька менших населених пунктів. Як зазначив ветеран російсько-української війни Євген Дикий в коментарі для 24 Каналу, саме тому російські війська докладають значних зусиль, щоб захопити це місто, а Збройні Сили України наполегливо його обороняють.
За його словами, ситуація в районі Часового Яру є складною, але поки що не критичною. Ветеран додав, що вогнетривкий завод не є останньою лінією оборони, яку утримують українські сили в цьому районі.
Важливість Часового Яру зумовлена його розташуванням на панівних висотах. У разі, якщо російські війська витіснять звідти українські підрозділи, це може "бути дуже погано".
"Ми цим користуємося й не дай боже окупанти витіснять нас з Часового Яру, то вони почнуть цим користуватися. Тобто російські війська з панівних висот почнуть просто згори розстрілювати Костянтинівку", – сказав Дикий.
За його словами, утримувати Костянтинівку стане значно важче. Більше того, доведеться терміново евакуювати всіх мешканців. Цивільним вже рекомендували покинути місто, але в цій ситуації евакуація стане невідкладною.
Дикий нагадав, що російські війська зайшли до Часового Яру наприкінці весни 2024 року, але з того часу так і не змогли просунутися далі. При цьому Часів Яр – це невелике місто, на відміну від Покровська.
"Армія Росії зайшла у місто, але далі вперлася в українську оборону у вуличних боях. Фактично за 9 місяців росіяни так і не змогли пройти це невеличке місто. Це для них просто кістка в горлі", – додав ветеран російсько-української війни.
Нагадаємо, як раніше повідомляв Главред, речник ОТУ "Луганськ" підполковник Дмитро Запорожець заявив, що Сили оборони України більше не контролюють територію Часовоярського вогнетривкого комбінату. Цю інформацію підтвердив і співрозмовник "Української правди", обізнаний із ситуацією на цьому напрямку.
Російські війська активно наступають в напрямках Часового Яру та Торецька, використовуючи труби каналу Сіверський Донець-Донбас для накопичення сил і спроб прориву української оборони, повідомив Дмитро Запорожець.
За словами майора та речника ОСУВ "Хортиця" Віктора Трегубова, в районі Часового Яру на Донеччині інтенсивність боїв залишається стабільною. Водночас російські війська закріпилися в передмісті поблизу каналу Сіверський Донець – Донбас.
Інші новини:
Євген Олександрович Дикий - український вчений, військовий, публіцист. Кандидат біологічних наук, учасник війни на сході України, у 2014 році – командир 2-ї роти 24-го батальйону територіальної оборони «Айдар». З лютого 2018 року очолює Національний антарктичний науковий центр, пише Вікіпедія.