«Ціна на газ почне рости»: експерт оцінив тарифну політику в енергетиці

Ціна на газ буде рости / УНІАН

Небезпеки різкого зростання цін найближчим часом немає.

Експерт з державної політики в паливно-енергетичному комплексі Геннадій Рябцев висловив думку, що головний зовнішній індикатор ціни газу для споживачів , яким будуть визначати внутрішню кон'юнктуру - ціна паритету імпорту, яка визначається шляхом додавання вартості транспортування і розподілу до котирування нідерландського хаба TTF.

«На оптовому ринку зараз сформувалася приваблива кон'юнктура, при якій трейдери конкурують в цьому сегменті за споживача. Протилежна ситуація склалася в роздрібному сегменті, де активну позицію зайняли компанії з групи Нафтогазу, які, швидше за все, в найближчі роки будуть реалізовувати агресивну політику по захопленню роздрібного сегмента ринку. І тому цінова політика буде ліберальною, щоб відвоювати якомога більше кінцевих споживачів (домогосподарств) і тим самим монополізувати ринок. У зв'язку з цим можливо неконтрольоване підвищення цін на газ у майбутньому», - сказав аналітик в коментарі Главреду .

За словами Рябцева, хвилюватися поки рано. У найближчому майбутньому Нафтогаз виступатиме з приємними для споживачів тарифами, тому небезпеки різкого зростання цін найближчим часом немає.

«Крім того, якщо порівнювати ціни на природний газ в 2020 і 2019 році, то зараз вони значно нижче, тому, швидше за все, ця тенденція збережеться і на період опалювального сезону 2020-2021 років, коли загальний рівень цін на газ, який використовується для приготування їжі та підігріву води буде нижче, ніж в минулому році », - підкреслив експерт.

Рябцев зазначив, що конкурентів у Нафтогазу немає. Тому найближчим часом споживачів будуть залучати відносно низькими цінами, але потім, у міру зростання ринкової влади Нафтогаз змінить свою поведінку на менш дружню.

Читати такожВ Україні можуть різко злетіти ціни на газ: експерти назвали терміни і пояснили причину «Тому в Нафтогазі ніхто не приховує, що роздрібний ринок буде йти тим самим шляхом, оскільки в перспективі перед ним немає ніяких обмежень. Змінити ситуацію може тільки виведення ресурсу Укргазвидобування на біржові торги в обсязі 3-5 мільярдів кубометрів газу в рік », - зазначив аналітик.

Директор енергетичних програм Центру світової економіки і міжнародних відносин НАН України, експерт з питань енергетики Валентин Землянський вважає, що зараз держава відмовилася від участі в тарифоутворенні.

«Відповідно, тепер ціна газу для населення почне зростати. Ціни для населення повинні прирівнюватися до цін газу для промисловості. Що стосується бізнесу, то він і до цього жив в умовах ринку, тому на ціні газу для нього це ніяк не відіб'ється», - підсумував експерт.

Як раніше повідомлялося, після відкриття ринку газу з 1 серпня вартість ресурсу для населення буде відповідати максимальній ціні , яку платять промислові споживачі.

Нагадаємо, експерти попередили, що Нафтогаз може зловживати своїм монопольним становищем на ринку газу для населення, який заробив з 1 серпня, що ставить під загрозу створення дійсно конкурентного ринку.

Автор: Яна Катасонова
Новини заразКонтакти