В Україні розробляються додатки для смартфонів, які відстежуватимуть переміщення хворих коронавірусом або тих, хто контактував із зараженими.
Про це розповів заступник голови МВС Антон Геращенко.
"Разом із Міністерством цифровізації готуються нормативні акти, готуються проекти додатків до смартфонів для того, щоб ми йшли шляхом Польщі, Ізраїлю та Південної Кореї. Для того, щоб особи, які контактували із зараженими коронавірусом, які повернулися з-за кордону або ті, хто вже хворіє коронавірусом мали такі додатки в своїх телефонах", - сказав він.
За його словами, таким чином держава зможе забезпечити стеження за потенційними рознощиками інфекції і контролювати їх ізоляцію.
"Тоді ми зможемо контролювати, щоб такі люди не покидали свої домівки, де вони знаходяться на самоізоляції. Це вже загальносвітовий досвід і я відчуваю, що нам доведеться до нього звертатися", - підкреслив Геращенко.
Читать такжеУкраинский карантин - карго-культ из говна и палок
За його словами, вже виписані 4 тисячі протоколів зі штрафами тим, хто порушував умови карантину, всі вони передані до суду. В основному це стосується бізнесменів, які відмовилися закривати свої бізнеси на час карантину.
"Ми не можемо закликати тільки добрим словом, ми ще й повинні показувати силу закону", - резюмував чиновник.
Нагадаємо, 25 березня в ході засідання Кабміну уряд оголосив про введення в Україні режиму надзвичайної ситуації, який діятиме місяць, до 24 квітня. За словами прем'єра Шмигаля, режим може бути продовжений у разі, якщо державі не вдасться перемогти епідемію до цього терміну.
А з 27 березня Україна закриє кордони для пасажирського транспорту - мова йде як про можливість виїхати з країни, так і в'їхати в неї.
25 березня на засіданні уряду прем'єр-міністр Денис Шмигаль оголосив про введення в Україні режиму надзвичайної ситуації.
Режим діятиме місяць, до 24 квітня. За словами Шмигаля, він може бути продовжений у разі, якщо державі не вдасться перемогти епідемію коронавіруса COVID-19 до спочатку встановленого терміну.
Режим надзвичайної ситуації – це режим, під час якого територія знаходиться в стані максимальної готовності до небезпеки, вводиться ряд обмежень.
На відміну від режиму надзвичайного стану, при режимі надзвичайної ситуації не порушуються конституційні права громадян. При введенні надзвичайного стану обмежувальні заходи набагато суворіші.
Які обмеження вводяться при режимі надзвичайного стану:
Для введення в Україні надзвичайного стану необхідні рішення президента і Верховної Ради. Спочатку президент підписує укази про введення надзвичайного стану, а пізніше парламент затверджує його введення.