У зв'язку з введенням в Україні карантина через пандемію коронавіруса шахраї користуються панікою і плутаниною і розробляють нові схеми обману громадян.
На Волині поліція застерігає громадян від шахраїв, які під виглядом дезінфекції квартир і будинків, можуть проникати в житло і скоювати злочини.
За даними сектору комунікації Головного управління Національної поліції у Волинській області, жодна служба області не проводить дезінфекцію всередині житла громадян.
«Поліція просить усіх бути обережними і не відкривати двері незнайомцям», - зазначили у відомстві.
Раніше в соціальних мережах поширювалася інформація про те, що люди в захисних костюмах ходять по квартирах і будинках і пропонують продезінфікувати житло громадян.
У Харкові зафіксовано випадки, коли, користуючись карантином, жителів міста дістають різного роду шахраї.
Як розповіли в харківських Телеграм-каналах, до жителів квартир буквально ломляться люди з якимись папками або списками.
«Відкрийте двері, це з приводу тепло- та енергозбереження». Так наполегливо, що просто виносили двері. Загрози викликати поліцію на них не подіяли. У відповідь незвані гості стали розповідати, що за хибний виклик поліції штрафують 365 грн», - розповіли очевидці.
Аферисти пропонують через інтернет замовити набір ліків "Стоп-коронавірус". Шахраї стверджують, що в такій аптечці є все, що необхідно для лікування і профілактики коронавіруса. Аптечка доступна для замовлення і відправки в будь-який момент. На масові замовлення знижка.
Крім того, шахраї також "розробили" власну вакцину від коронавіруса. Як повідомляється, щеплення від COVID-19 обійдеться українцям від 2500 гривень. В описі товару зазначено, що розроблена дана протиотрута в Ізраїлі кращими фахівцями своєї справи.
Шахраї, користуючись карантином в Україні, під виглядом співробітників Пенсійного фонду обманюють людей похилого віку. Так, нібито завідуюча Пенсійного фонду дзвонить пенсіонерам і повідомляє, що терміново всім потрібно поміняти старе пенсійне посвідчення на електронне. Ходити нікуди не потрібно, а прийдуть дві співробітниці, заберуть старе посвідчення і через 5 днів принесуть нове, але всі наявні будинку гроші, потрібно терміново покласти на картку. Люди, які приїжджають, забирають гроші, посвідчення і їдуть.
Крім того, під видом волонтерів аферисти обходять одиноких пенсіонерів та пропонують допомогу в покупці продуктів або ліків. Забирають гроші і пропадають.
У Нацполіціі вже фіксують випадки шахрайства з картковими рахунками киян та інтернет-покупками дефіцитних засобів індивідуального захисту в інтернеті.
Людям телефонують на особисті мобільні телефони нібито з відділу безпеки Приватбанку і Укргазбанку під приводом перевірки даних клієнтів, щоб за час карантину »не нараховувалися штрафні санкції за прострочення оплати споживчих кредитів" випитували конфіденційні дані про картковий рахунок. Надалі з рахунку одного з потерпілих викрали понад 11 тисяч гривень, іншого - близько 10 тисяч гривень.