На кордоні з РФ радикально реагують на пасажирів без закордонних паспортів

Держприкордонслужба суворо перевіряє закордонного паспорта на кордоні з Росією / УНІАН

За добу прикордонники завернули 15 осіб.

Через кордон між Україною і Росією не пропускають пасажирів, які подорожують без закордонного паспорта.

Як повідомляє Українська правда, посилаючись на коментар прес-секретаря Державної прикордонної служби Андрія Демченка, 15 людей не змогли перетнути кордон за внутрішніми паспортами і були змушені повернутися.

"Майже 7 тис. громадян України виїхало до Росії за минулу добу, і тільки приблизно 15 прибули на кордон за внутрішніми паспортами. Їм відмовлено у перетині кордону. Поки ми не бачимо якогось великого невдоволення людей змінами порядку поїздок", - заявив Демченко.

Представник Держприкордонслужби констатував, що люди погоджувалися з новими правилами, ніхто не висловлював невдоволення.

"Ну, значить, долею так визначено: сьогодні не зможу потрапити, але зроблю собі документ і тоді поїду", - сказав один із пасажирів.

За словами Демченко, нововведення істотно прискорює процес оформлення громадян на державному кордоні, оскільки раніше дані внутрішнього паспорта та свідоцтва про народження необхідно було вносити у базу в ручному режимі. Перевага закордонного паспорта в тому, що зчитує інформацію з нього рідер.

Зміна правил перетину кордону - це також складова безпеки, тому що свідоцтво про народження та внутрішній паспорт громадянина України легше підробити, ніж закордонний.

У Держприкордонслужбі зазначили, що кількість перетинів кордону між Росією і Україною з причини агресії щорічно знижується. Так, 2013 році було зафіксовано 6 млн 200 тис. перетинів кордону з РФ, у тому числі через авіасполучення, яке тоді ще діяло. У 2018 році ця цифра вже становила 4,1 млн перетинів, а в 2019 році – 3,9 млн.

Нагадаємо, нові правила перетину кордону з Російською Федерацією у неділю, 1 березня, вступили в силу. Так, українці більше не зможуть використовувати внутрішні паспорти для виїзду до РФ – на митниці необхідно пред'явити закордонний паспорт.

Як раніше повідомляв Главред, Євросоюз не визнає російські паспорти, видані жителям Криму після російської анексії в 2014.

Новини заразКонтакти