Найближчим часом в Україні погода буде поступово змінюватися за рахунок ослаблення антициклону і нестабільної атмосфери, розповіла синоптик Наталія Птуха.
Як підкреслила вона в ефірі Радіо НВ, на вихідних українцям треба готуватися до досить спекотної погоди, проте вона вже буде на кілька градусів прохолодніше.
"Першими відчують таку прохолоду західні області, а повною мірою вже практично вся територія, крім сходу, півдня і південного сходу, вже в понеділок. Буде суттєва зміна синоптичної ситуації, коли із заходу до нас прийдуть довгоочікувані дощі і, відповідно, принесуть зниження температури. Хоча у вихідні, варто відзначити, можуть бути невеликі короткочасні дощі, грози, саме в західних, північних областях", - прогнозує синоптик.
Вона уточнила, що ніч на 16 липня стала рекордною за температурою повітря.
"Дві ночі поспіль у нас в Києві тропічні ночі. Температура не опустилася нижче позначки + 24,4 градуса. Це на 2,4 градуса вище, ніж був попередній рекорд для тієї ночі, на 16 липня 2001 року. Тобто, знову за 141 рік у нас найвища температура вночі була», — додала Птуха.
Раніше повідомлялося про те, що в Україні спекотну погоду визначає тривалий Східний антициклон, який закриває територію країни від дощових атмосферних фронтів.
Читати такожНа Україну обрушиться похолодання: синоптик попередила про різку зміну погоди
Однак Північні циклони з атмосферними фронтами незабаром повинні змінити погоду в Україні.
Нагадаємо, завідуюча лабораторією прикладної кліматології Українського гідрометеорологічного інституту ДСНС і НАН України Світлана Краковська розповіла про те, що в середині літа можна чекати досить жарких днів у найтеплішому місяці — липні, так звані "тропічні ночі", коли температура залишається на рівні 20 градусів вночі, що є великим тепловим навантаженням на людський організм.
Синоптик Леонід Горбань спрогнозував, що денна температура повітря в липні в більшості регіоні складе +27 ... + 32 градуси. Останній місяць літа почнеться з сильної спеки-стовпчики термометрів триматимуться на рівні + 33 ... + 35 градусів.
Антициклоном називають область підвищеного атмосферного тиску, пише Википедия.
Під час антициклону найчастіше переважає ясна чи малохмарна погода.