Увійшов в історію: нападник збірної України побив рекорд легендарного Платіні

Довбик побив рекорд легендарного Платіні / УНІАН

Артем Довбик вписав своє прізвище в історію не тільки України, а й усієї Європи.

У вівторок, 29 червня, збірна України перемогла збірну Швеції в 1/8 фіналу чемпіонату Європи-2020. Автором вирішального голу в овертаймі став форвард Артем Довбик, який вийшов замість травмованого Бесєдіна.

Нападник СК "Дніпра-1" відзначився на першій компенсованій до другого овертайму хвилині (120:37) – красиво головою замкнувши навіс Зінченка з лівого флангу, у такий спосіб ставши автором найпізнішого переможного голу в історії чемпіонатів Європи.

Попередній рекорд

Раніше рекорд належав легендарному французу Мішелю Платіні, який на Євро-1984 забив гол у ворота Португалії на 118:53.

Також гол Артема став другим пізнім забитим голом на чемпіонатах Європи взагалі – тут першість продовжує тримати турків Семих Сентюрк, який забив на 122-й хвилині у чвертьфіналі Євро-2008 у ворота Хорватії (121: 01).

Крім того, нападник Дніпра-1, у віці 24 років і 9 днів, став наймолодшим автором голу у складі України на Євро. Довбик обійшов півзахисника Олександра Зінченка, який відкрив рахунок у матчі зі Швецією. Той забив у віці 24 років і 196 днів.