Ви дізнаєтесь:
Процес пікірування сіянців є одним із найважливіших етапів у вирощуванні садових та городніх культур. Від того, наскільки грамотно проведена пересадка, залежить не лише швидкість відновлення рослин, а й розмір майбутнього врожаю.
Главред вирішив розповісти, як пікірувати розсаду, щоб забезпечити майбутній урожай.
Досвідчений садівник та автор ютуб-каналу «Наша дача» поділився перевіреним алгоритмом дій, який дозволяє мінімізувати стрес для рослин і стимулювати активний розвиток кореневої системи.
За словами експерта, першим кроком для успішного пікірування є правильний вибір ґрунту. Для пересадки молодих рослин необхідно застосовувати легкі субстрати, які не створюють механічних перешкод для росту тендітних корінців.
Важливим показником є рівень кислотності ґрунту (pH), який має коливатися в межах 5,5–7,0. Використання занадто кислих або лужних субстратів на цьому етапі може призвести до загибелі сіянців або розвитку хвороб.
За кілька годин до пікірування фахівець радить рясно полити розсаду. Це дозволяє легко відокремити рослини одну від одної, зберігаючи кореневу систему максимально цілою навіть у випадку її переплетення.
Оптимальний час для пікірування – фаза появи 1–3 справжніх листочків. Затягування з пересадкою призводить до переростання розсади та ускладнює адаптацію.
Для прискорення відновлення коренів після пересадки експерт рекомендує поливати розсаду розчином добрив із високим вмістом фосфору (наприклад, формула 13-40-13) або використовувати спеціалізовані укорінювачі, такі як «Радіфарм», «Грандіс», «Корневін» чи бурштинову кислоту.
У перші дні після пересадки важливу роль відіграє навколишнє середовище. Пікірування краще проводити у похмуру погоду, вранці або ввечері, а перші 2–3 дні тримати розсаду в затінку, щоб уникнути надмірного випаровування вологи.
Температурний режим 20–25°C забезпечує найшвидшу адаптацію рослин. Додатково обробка по листю антистресовими препаратами («Мегафол», «Аміностар») допомагає сіянцям швидше відновитися.
Детальніше про пікірування розсади дивіться у відео.
Читайте також:
На Youtube-канал "Наша дача!" підписані 147 тисяч осіб. На каналі можна знайти корисні поради щодо садівництва та городництва.
Веде канал його автор на ім'я Валерій.
"Вирощуємо овочі та квіти на дачі в Київській області! Приєднуйтесь і будемо вирощувати разом", - написав він у своєму профілі.