Уже багато українців зібрали перший урожай огірків, але багато хто і зіткнувся з проблемою - жовтіє листя огірків. Це поширена проблема, яку необхідно вирішувати, щоб не залишитися без врожаю.
Часто садівники висаджують гібридні рослини, які утворюють безліч квіток, створюючи враження майбутнього рясного врожаю. Однак часто трапляється протилежне: всі зав'язі починають сохнути й опадати. Це відбувається тому, що рослина починає споживати все більше корисних речовин, пише експерти з agro-market.
Щойно запаси вичерпуються, вона позбувається зайвих зав'язей, скидаючи їх. Навіть 25-30 квіток на одній рослині можуть погіршити врожай. Розв'язання проблеми досить просте: необхідно своєчасно видалити зайві зав'язі. Тоді рослина матиме достатньо енергії та поживних речовин для забезпечення гарного врожаю.
Одна з причин, чому огірки починають жовтіти і перестають рости, здається абсолютно нешкідливою - це тривале вирощування їх на одній і тій самій ділянці рік за роком.
YouTube-канал Agro-Market - канал однойменного інтернет-магазину, який продає все для саду та городу. На цьому каналі публікуються відеоогляди насіння, саджанців, чагарників та інших товарів для саду та городу, які продає магазин. Також публікуються відео з порадами про вирощування овочів, фруктів, квітів та інших домашніх рослин, захист від шкідників. На канал підписано 136 тисяч користувачів.
Протягом цього часу в ґрунті накопичуються мікроорганізми, які можуть спричиняти захворювання саме для цієї культури. Як можна вирішити цю проблему? Одним зі способів є посів сидератів - спеціальних рослин, що мають фітосанітарні властивості.
Зав'язь - це частина квітки, де формуються огірочки при запиленні. Вони можуть жовтіти через недостатній полив і дефіцит поживних речовин, як і листя. Однак причини жовтизни часто глибші. На сортових огірках зав'язь може жовтіти й опадати від слабкості всієї рослини. На гібридах - від достатку плодів, які рослина просто не в силах виростити.
Тоді власник має дбати про рослину, обривати зайві бутони, залишивши до 30 плодів. Іноді зв'язок жовтіє і засихає, оскільки не відбулося запилення. У цьому випадку рослину можна допомогти, відірвавши кілька чоловічих квіток і запиливши їх вручну, радять експерти з Аптеки садівника.
ТМ "Аптека садівника" з'явилася 2008 р. Її "батьком" є відома українська компанія Укравіт Сайенс Парк, яка понад 20 років виробляє продукцію для аграрних підприємств - препарати, що забезпечують максимальний захист сільськогосподарських культур від комплексу шкідників (комах, кліщів, гризунів), збудників хвороб рослин, а також бур'янів.
ТМ "Аптека садівника" створена спеціально для садівників і городників для захисту культур від шкідників, хвороб і бур'янів.
Іноді в гущі листя ховається великий огірок, в якому дозріває насіння. Ця рослина спрямовує всі сили в насіннєвий мішок, тому в неї не залишається енергії та поживних речовин для формування інших плодів. Важливо пам'ятати, що огірки потребують регулярного збору врожаю - раз на 2-3 дні, інакше наступні огірки можуть не формуватися.
Вам може бути цікаво: