Якщо ваша заміська ділянка далека від ідеалу й на ній ростуть лише хирляві дерева та колючі кущі, то перетворити її на оазу можна всього за три-чотири роки. Уже через такий короткий термін можна домогтися того, щоб ландшафт радував око, а двір був прихований від очей сусідів. Приємним бонусом буде тінь на ділянці під час спекотних літніх днів. Щоб домогтися такого результату, потрібно посадити швидкорослі дерева і чагарники.
До слова, жива огорожа стане прикрасою будь-якого саду, додавши елемент логічності та завершеності. Детальніше читайте в матеріалі: Які кущі посадити замість паркану: названо шість найефектніших чагарників.
У принципі, будь-яке дерево дає тінь. Але якщо ваш двір абсолютно "голий", то порятунком стануть дерева, які швидко ростуть.
Береза посідає перше місце в будь-якому рейтингу швидкозростаючих дерев. Середній приріст берези у висоту за один рік може скласти 1-2 метри. Крім того, вона потребує особливого догляду, є стійкою до похолодань і захворювань.
Дизайнери рекомендують садити берези поруч із хвойними. Таким чином створюється розкішний фон зі змішаних груп дерев на ділянці.
Верба. Приріст висоти цього дерева в молодому віці може скласти за рік до одного метра. При цьому це довговічні дерева, вкрай стійкі до морозів, захворювань і задимлення.
Верба не любить застоїв води. Садити ці дерева краще в сонячних місцях зі слаболужним ґрунтом. До речі, верба - чудовий медонос і приваблює у сад величезну кількість комах-запилювачів.
Клени - найбільш швидкорослі дерева в Україні. З цих дерев виходять середні (до 10 метрів) живоплоти. Річний приріст гостролистого клена у висоту може скласти до 80 см.
Гостролистий клен вважається тіньовитривалою та морозостійкою рослиною, тому набув широкого поширення на території Європи.
Біла акація славиться своєю розлогою та ажурною кроною, а також неймовірно красивим цвітінням. Невибагливий, швидко зростаючий чагарник за рік може вирости на півтора метра.
Акація не потребує ретельного догляду, тому підходить для тих людей, які не можуть приділяти багато уваги саду. Декоративні різновиди акації цвітуть ароматними, медоносними квітами, які приваблюють на ділянку бджіл.
Сніжноягідник не лише швидко зростає, а й дуже гарний у будь-яку пору року. Навесні він покритий густим листям і ніжними, біло-рожевими квітами. Потім квіти перетворюються на великі, білі або рожеві ягідки з восковим нальотом. Восени листя опадає, а ягоди тримаються на кущах до самих морозів.
Бирючина звичайна виростає на 1,5-2 метри за рік. Чагарник дає хорошу, щільну тінь.
Рослина невибаглива, не потребує формування і постійного догляду. Листя бирючини густе і темно-зелене, а декоративність надають чорні ягоди, зібрані в китиці.
Бузок при гарному догляді виростає на півтора метра за рік. Цей чагарник надзвичайно декоративний, тому без нього не обходиться жодна присадибна ділянка. Його ароматні квіти, зібрані в китиці, будуть гарні не лише на гілках, а й у зрізці.
Ліщина. За умови гарного догляду і регулярного поливу ліщина швидко зростає. Її різьблене листя дає гарну тінь. А восени на ліщині дозрівають горіхи. У заростях ліщини дуже люблять вити гнізда птахи.
Жимолость росте до півтора метра на рік. Тінь від неї не дуже густа, зате навесні кущі всипані ароматними квітками, а влітку на них дозрівають корисні ягоди. Крім того, сірі гілки і листя з сизим нальотом виглядають дуже незвично.
Калина. Це ще один швидко зростаючий чагарник із зеленим, різьбленим листям, який добре росте навіть за відсутності догляду.
Влітку калина вкривається білосніжними, великими квітами, а восени на кущах з'являються цілющі, глянцево-червоні ягоди, які можна заготовляти на зиму.
Якщо вам цікаво, як зробити так, щоб території саду в тіні не залишалися порожніми, а тішили око барвистими фарбами, то читайте матеріал: Які квіти найкраще ростуть у тіні: названо найкрасивіші та невибагливі багаторічники.
Вам також може бути цікаво: