Ви дізнаєтеся:
Новорічні свята вже закінчилися і ті, хто купував додому живу ялину у вазоні, тепер роздумують над тим, як же посадити ялинку з горщика в землю. Главред розібрався, як посадити новорічну ялинку в саду після свята.
Якщо вам цікаво, що робити, щоб ялинка простояла до лютого, то читайте матеріал: Новорічний лайфхак від бабусь: що треба додати до ялинки, щоб вона стояла довше.
Отже, якщо у вас удома є жива ялинка і ви хочете її посадити, це не означає, що ви можете просто увіткнути молоде деревце в землю і залишити його на 7-10 років без догляду. Насправді вирощування дерев вимагає багато праці. Як розповіла флорист з Канади на своєму Youtube-каналі Classy Flowers, не варто чекати швидкого зростання ялинки. Загалом потрібно близько 15 років, щоб виростити приблизно двометрову ялинку.
"Фермери зазвичай садять півметрові молоді саджанці - деревця, яким уже виповнилося по 5 років. І знадобиться ще 8-10 років, поки різдвяну ялинку, яка виросла, можна буде зрізати і продати на ринку", - додала вона.
За словами фахівця, ялинку рекомендується тримати в будинку не більше двох тижнів, щоб уникнути передчасного розпускання бруньок через теплу температуру, яка може сприйматися деревом як весна. Довге перебування в теплі може знизити шанси на успішну пересадку.
Кімната, в якій перебуває ялинка, має бути максимально прохолодною. Бажано поставити дерево поруч із вікном, щоб забезпечити мінімальний рівень фотосинтезу. Якщо немає можливості розмістити дерево біля вікна, потрібно використовувати додаткове яскраве світло. Це важливо для здоров'я дерева.
Після свят ялинку потрібно винести на вулицю та посадити її в заздалегідь підготовлену ямку на городі. Флорист розповіла, що вона викопала ямку ще в листопаді, до того як земля промерзла.
У цій ямі ялинку можна залишити до весни, а потім пересадити на постійне місце.
Якщо не прикопувати ялинку у вазоні в землю, в цьому випадку її бажано утеплити, наприклад, сіном, щоб під час сильних морозів коріння не перемерзло.
Також варто враховувати, що ялинку в горщику не вийде використовувати в приміщення кілька років поспіль. Річ у тім, що у цього дерева - поверхнева коренева система. Як правило, в контейнері з часом їй стає тісно. Для того, щоб рослина жила та розвивалася, найкращим варіантом буде пересадити її у відкритий ґрунт.
Дивіться відео - Як посадити новорічну ялинку в саду після свята:
Дерево потрібно пересадити в ґрунт не пізніше березня. Якщо витримати терміни не виходить, то краще вже залишити ялину в контейнері до осені.
Місце для посадки дерева потрібно вибрати далеко від доріг, тротуарів і будівель.
Ялина більш вибаглива до родючості та вологості ґрунту, ніж сосна. Тому якщо якщо ґрунт у саду бідний та піщаний, доведеться викопати лунку більшу за розмір контейнера та заповнити її чорноземом.
Яму має бути не менше 60 см у діаметрі та глибиною не менше 30 см.
Дуже важливо, щоб коренева шийка не була занадто глибоко. Верхнє коріння має бути на глибині не більше 5 см - нижче поверхні ґрунту, але при цьому воно не повинно стирчати з-під землі.
Після пересадки дерево необхідно зафіксувати за допомогою 3-4 розтяжок. Робиться це для того, щоб вітер не розгойдував ялинку - інакше корінь також рухатиметься і вкоренитися дереву буде дуже складно.
Після посадки ялину необхідно рясно полити дерево. Знадобиться щонайменше три відра води.
Наприкінці березня дерево проливають розчинами стимуляторів коренеутворення.
На початку квітня дерево важливо підгодувати добривами з максимальним вмістом фосфору. Це допоможе нарощуванню кореневої системи. У травні ялині знадобиться азот, а в червні-липні - збалансовані добрива, з однаковим вмістом макроелементів. Із серпня необхідно виключити з раціону азот і давати більше калію та фосфору.
До слова, існує прикмета, що хвойні дерева нібито не можна садити біля будинку. Так, наші пращури вірили, що сосна, наприклад, пов'язана зі світом мертвих, тому її не варто використовувати для прикраси двору. Чи можна садити ялину або тую в саду, читайте в матеріалі: Прикмети і забобони: яке дерево категорично не можна садити біля будинку.
Вам також може бути цікаво:
На Youtube-канал Classy Flowers підписані 339 тисяч осіб.
Авторка - флорист з Канади та розповідає про те, як робити квіткові композиції власноруч, також ділиться ідеями для декорування і дає поради щодо садівництва.