Ви дізнаєтеся:
Зимова обрізка дерев - тема, яка викликає безліч запитань у садівників. Одні вважають цей період оптимальним для догляду за садом, інші ж стверджують, що проводити обрізку взимку не варто.
Главред розбирався, що буде, якщо обрізати дерево взимку, які плодові дерева можна обрізати взимку і коли вже не можна цього робити.
Взимку дерева перебувають у стані спокою - їхні життєві процеси сповільнюються, і вони не витрачають сили на ріст і плодоношення. Це дає змогу садівникові ретельно оцінити крону і видалити зайві, сухі та хворі гілки. Крім того, за відсутності листя процес обрізки стає більш зручним і ефективним.
Однак є важливий нюанс - взимку рани гояться повільніше, тому важливо правильно вибрати погодні умови, пишуть Факти. Оптимальна температура для обрізки - вище -5°C, а в сильні морози (нижче -8-10°C) деревина стає тендітною, що ускладнює загоєння зрізів і збільшує ризик пошкоджень.
Зимову обрізку добре переносять багато плодових культур, зокрема:
Ці дерева краще адаптуються до зимового догляду, особливо якщо він проводиться правильно - в теплі безвітряні дні. При цьому не варто забувати про обробку місць зрізів садовим варом для захисту від інфекцій.
Лютий - один із найкращих часів для зимової обрізки, особливо в регіонах із м'якими зимами. У цей період уже зменшується ризик сильних морозів, але бруньки ще не почали набухати, що робить процедуру безпечною для рослини. Однак важливо стежити за прогнозом погоди й уникати роботи в сильні морози.
Обрізку дерев не рекомендується проводити:
Вам може бути цікаво:
У весняний період садівники займаються формуванням крони старих дерев, що сприяє розвитку молодих пагонів. Після обрізки плоди на дереві ростуть так, що їх можна легко дістати без особливих пристосувань. Обрізка молодих плодових дерев прискорює початок плодоношення, допомагає сформувати правильну крону, забезпечує цвітіння і утворення якісної зав'язі на основних гілках. Усі плодові культури після зимівлі потребують санітарної та формувальної обрізки.