У багатьох країнах світу гриби рижики вважаються делікатесом, але в Україні вони доступні в будь-якому лісі. Тому мариновані і солоні рижики з цибулею є традиційною стравою в зимову пору року. Однак для досягнення особливо смачних результатів необхідно правильно провести цю процедуру.
Існує безліч рецептів для смачного замочування рижиків на зиму, які розрізняються за складом, але не за смаковими якостями. Главред розповідає, як засолити і замаринувати рижики різними способами.
Будь-який рецепт маринування ідеально підходить для рижиків, зібраних в лісі не пізніше ніж за добу. Ніжки і шапинки слід ретельно очистити від піску, а також залишків листя і хвої за допомогою щітки. Іноді видаляють верхній шар, який покриває рижики. Після цього гриби ретельно промиваються і залишаються в друшляку до повного висихання.
Важливо суворо дотримуватися часових рамок для кожного етапу процесу, інакше консервація може вибухнути або містити шкідливі мікроорганізми.
Інгредієнти:
Приготування: Очищаємо гриби і ретельно промиваємо їх в прохолодній воді. Потім висушуємо їх на рушнику. Готуємо відповідний посуд для маринування грибів, таку як велика емальована каструля, дерев'яна бочка або скляна банка. Розміщуємо спеції на дні посуду і додаємо сіль. Розміщуємо гриби в місткості, розташовуючи їх шапинками вгору, і рясно сипем сіллю. Потім накриваємо марлею і встановлюємо гніт.
Через 5-6 годин, коли грибна маса трохи ущільниться, можна додати додаткову порцію грибів, щоб ущільнити суміш. Важливо підтримувати температуру в приміщенні не вище +20 градусів, щоб забезпечити правильне соління. Регулярно міняємо використану марлю на свіжу кожні кілька днів.
Після двох тижнів можна розкласти готові гриби по чистим скляним банкам і відправити їх на зберігання. Готові таким чином рижики можуть зберігатися більше двох років.
Інгредієнти:
Приготування: Засипаємо гриби в киплячу воду, повністю покрити їх водою. Кип'ятимо на максимальному вогні пару хвилин, потім продовжуємо варити ще три хвилини, піна, яка утворюється, видаляємо шумівкою. Відварені гриби проціджуємо через друшляк і охолоджуємо до кімнатної температури.
Заповнюємо підготовлені посудини для соління рижиків, укладаючи їх шапинками вгору для рівномірного соління. Добре солимо кожен шар і додаємо спеції, такі як лавровий лист, смородиновий лист та інші.
Після заповнення посуду ставимо на нього гніт, наприклад, велику тарілку з трилітровою банкою води. Покриваємо місткість декількома шарами марлі або серветками і встановлюємо зверху гніт, діаметром звичайної тарілки. Готову місткість слід зберігати протягом шести тижнів в прохолодному приміщенні при температурі від 0 до +7 градусів. Придатними місцями для зберігання можуть служити льох, підвал або нижня полиця холодильника.
Інгредієнти:
Приготування: Очистіть рижики від землі, травинок та інших домішок і ретельно промийте їх. Потім помістіть їх у воду для попереднього відварювання, додайте трохи солі і варіть рижики близько 20 хвилин. Важливо обережно видаляти піну, яка утворюється, ложкою. Промийте рижики під холодною водою. Далі можна готувати заливку: розігрійте 0,5 літра води, додайте сіль, спеції, зелень і зубчики часнику, потім влийте оцет та олію. Доведіть суміш до кипіння і варіть її близько 6 хвилин.
Розкладіть гриби в заздалегідь стерилізований посуд і залийте гарячою заливкою, щільно закрийте капроновими кришками. Дайте їм охолонути. Рекомендується зберігати мариновані рижики в прохолодному місці, у холодильнику або льоху.
Інгредієнти:
Приготування: Як і у всіх рецептах, почніть з підготовки грибів - ретельно очистіть і промийте їх. Підсолити воду для попереднього відварювання і доведіть її до кипіння. Занурьте рижики в окріп, вимкніть вогонь через 2-3 хвилини і залиште гриби під кришкою протягом 25-30 хвилин. Після цього злийте рідину. Поки рижики вистоюються в окропі, підготуйте маринад. Поставте воду на плиту, додайте сіль і кислоту, і доведіть до кипіння. Розкладіть приготовані грибочки по банках, залийте їх маринадом і закрийте кришками.
Більше рецептів консервації на зиму: